Remis Portowców w pierwszym meczu o finał CLJ

Juniorzy Pogoni mieli sporo okazji, aby zdobyć więcej niż dwa gole.
Juniorzy Pogoni mieli sporo okazji, aby zdobyć więcej niż dwa gole. archiwum
Pogoń Szczecin zremisowała 2:2 z Jagiellonią Białystok w pierwszym meczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Rewanż w niedzielę w stolicy Podlasia.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)
Bramki: Listkowski (24), Jaroch (52) - Pigiel (33), Marczuk (73-sam.).
Pogoń: Brzozowski - Marczuk, Adamczuk, Kuzko, Waleński, Listkowski, Walski, Piotrowski (85 Bochnak), Maćkowski (73 Peda), Kowalczyk (78 Pawłowski), Jaroch.

Wynik otworzył w 24. minucie Marcin Listkowski, który celnym strzałem wykończył dośrodkowanie Szymona Waleńskiego. Goście dosyć szybko wyrównali. Po chwili okazję do zdobycia bramki na 2:1 zmarnował Sebastian Kowalczyk.

Na początku drugiej połowy Portowców na prowadzenie wyprowadził Gracjan Jaroch. Pogoń miała okazje pójść za ciosem, ale dwukrotnie szans na swoje drugie trafienie nie wykorzystał Listkowski.

Niewykorzystane okazje zemściły się w 73. minucie, gdy piłkę do własnej bramki skierował Paweł Marczuk.

Rewanż w niedzielę w Białymstoku. W drugim meczu półfinałowym Legia Warszawa pokonała 2:1 Lech Poznań.