Po raz pierwszy w tym roku, nabór uzupełniający będzie prowadzony za pomocą systemu elektronicznego. Oznacza to, że kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do wybranych szkół w postępowaniu rekrutacyjnym, podobnie jak podczas naboru właściwego, powinni wypełnić wniosek za pomocą strony internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin/.
To właśnie w tym miejscu będzie znajdować się lista placówek, które dysponują wolnymi miejscami.
Należy pamiętać, by podczas logowania w systemie wybrać odpowiedni typ szkoły – szkołę ponadpodstawową lub ponadgimnazjalną – w zależności od tego, jaką placówkę ukończył dany absolwent.
ZOBACZ TEŻ:
Podobnie jak podczas naboru właściwego kandydaci mogą wybrać maksymalnie 3 placówki spośród szkół, które dysponują wolnymi miejscami. Nie istnieje natomiast ograniczenie co do liczby wskazanych klas w obrębie wskazanych przez kandydata placówek.
Po wypełnieniu wniosku, należy go wydrukować, podpisać oraz zanieść do szkoły pierwszego wyboru, czyli tej placówki, która na liście preferencji znajduje się na pierwszym miejscu. Do wniosku o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym tj. kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem lub oryginał świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu.
ZOBACZ TEŻ:
Harmonogram naboru uzupełniającego
Na wypełnienie dokumentów oraz złożenie ich w placówce kandydaci będą mieć czas do wtorku, 16 lipca do godz. 15.00. Wstępne wyniki naboru uzupełniającego poznamy 7 sierpnia o godz. 12. Następnie, kandydaci, którzy zostaną zakwalifikowani w ramach rekrutacji uzupełniającej, będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia do danej placówki, na co będzie czas do 9 sierpnia do godz. 12. Ostateczne wyniki naboru uzupełniającego poznamy 12 sierpnia.

ZOBACZ TEŻ: Wyniki naboru do szkół średnich w Koszalinie. Ogromne zainteresowanie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Matura 2019. Wyniki matury 2019. Koszalin najlepszy w całym ...
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Matura 2017? Najsłabsze wyniki w kraju
Studniówka wczoraj i dziś. Jak kiedyś bawiono się na balach ...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?