Rafał Zahorski: Prom dla PŻB jest budowany w Warszawie

  Rafał Zahorski: Prom dla PŻB jest budowany w Warszawie

  Ynona Husaim-Sobecka

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  - Mogę śmiało powiedzieć, że nikt tego promu obecnie nie buduje. Harmonogram budowy pokazywany w lipcu ubiegłego roku w Szczecinie już w tej chwili nie jest aktualny – mówi Rafał Zahorski, pełnomocnik marszałka ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
  Prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej miał być symbolem odbudowy przemysłu okrętowego w Szczecinie. W czerwcu 2017 roku premier Mateusz Morawiecki osobiście przybijał stępkę. Morska Stocznia Remontowa Gryfia, która miała prom budować, ma coraz większe kłopoty finansowe. Związki zawodowe w otwartym liście alarmują, że sytuacja jest znacznie gorsza niż dwa lata temu. A firma wciąż nie ma prezesa.

  Jeżeli ogłaszamy konkurs, a jednocześnie puszczamy pocztą pantoflową informację, że będzie to posada tylko dla „swoich”, to nikt poważny się nie zgłasza – komentuje problemy z wyłonieniem odpowiedniego kandydata Rafał Zahorski. Kibicuje także pomysłowi odłączenia od stoczni Gryfia stoczni remontowej w Świnoujściu. Osobno łatwiej będzie restrukturyzować firmy.

  W dużych kłopotach finansowych jest także ST3 Offshore. Jej prezes, Andrzej Czech przekonywał miesiąc temu posłów, że negocjuje kontrakty i potrzebuje tylko 10 milionów zł „chwilówki”.

  - Prezes nie tylko powiedział, że negocjuje kontrakty, ale nawet wymienił nazwy firm, z którymi rozmawia. To jest niespotykane. Na pewno te podmioty nie życzyłyby sobie wymieniania ich nazw. Obie firmy, które wymienił prezes Czech, już współpracowały z ST3Offshore i obie te firmy nie chcą ponownej współpracy - mówi Zahorski.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo