Puchar Polski ZZPN: Wielkie emocje w Goleniowie. Pewne zwycięstwo rezerw Pogoni

(psw)
Kłos Pełczyce pokonał Jeziorak Załom.
W 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego los skojarzył ze sobą dwóch czwartoligowców. Ina Goleniów przed własną publicznością mierzyła się z Arkonią Szczecin

Mecz był emocjonujący od samego początku. Prowadzenie w 13. minucie objęli szczecinianie. Był to początek wielkiego strzelania. Ina zdołała doprowadzić do wyrównania i to dwukrotnie. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i zwycięzcę wyłonić miała dogrywka. Ta zaczęła się fatalnie dla przyjezdnych, którzy szybko stracili dwie bramki. Arkonia jednak potrafiła zaskoczyć i odmieniła losy spotkania. W drugiej części dogrywki strzeliła trzy bramki i wygrała całe starcie 5:4.

- Dla nas to bardzo dobry sygnał przed ligą, bo pomimo niekorzystnej sytuacji potrafiliśmy podnieść się i pokonać Inę - mówi Michał Zygoń, trener Arkonii.

Przeciwnikiem Korony Stuchowo był drugi zespół Pogoni Szczecin. Mecz mógł zakończyć się zdecydowanie wyższym rezultatem, niż 3:0 dla Pogoni, która miała masę dogodnych sytuacji.

Wyniki:

Ina Goleniów - Arkonia Szczecin 4:5 po dogr. (1:1, 2:2, 4:2) Bramki: Mituła 2 (20, 93), Jakubowski (75), Banachewicz (94) - Pauter 2 (13, 108), Klym (58), Baranowski 2 (104, 110.)

Korona Stuchowo - Pogoń II Szczecin 0:3 (0:2) Bramki: Kapelusz (9), Pogorzelczyk (26), Błajewski (75).

Jeziorak Załom- Kłos Pełczyce 1:2 (1:2) Bramki: Chlibyk (35) - Kubiak (10), Wróblewski (20).

Pogoń Barlinek - Dąb Dębno 1:5 (1:2) Bramki: Zięba (11) - Majchrzak 3 (13, 35, 55), Osowski (60), Walków (67).

Osadnik Myślibórz - Chemik Police 4:0 (4:0) Bramki: M. Gajewski 2 (10, 19), P. Gajewski (14, 25).

Iskra Golczewo - Hutnik Szczecin 1:3 (0:0) Bramki: Madej (77) - Grzywacz (59), Niedźwiedzki (76), Ładziak (90).

Ina Ińsko - Energetyk Gryfino 1:2 (0:2) Bramki: Kuryluk (55) - Dziemiańczyk (30-sam.), Jeż (36 - karny).

Zorza Dobrzany - Vineta Wolin 1:4 (0:1) Bramki: Andrysiewicz (65) - Adrian Nagórski 2 (30, 80), Marcyniuk (55), Rutecki (85).