Puchar Polski w futsalu: Pogoń'04 Szczecin przegrała z Moto 46 (1:4) [zdjęcia]

dc
Marcin Bielecki
Sensacja: w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski występująca w ekstraklasie Pogoń'04 Szczecin przegrała z... mistrzem Środowiskowej Ligi Futsalu w Szczecinie, Moto 46, 1:4
Pogon`04 - Moto 46

Pogoń`04 - Moto 46

W kadrze Moto 46 grają dwaj młodzieżowcy z szerokiego składu Pogoni'04: Michał Kubik i Artur Jurczak, byli zawodnicy Pogoni'04 Marcin Markiewicz oraz Tomasz Wydmuszek, czy znani z występów w IV-ligowej Pogoni Szczecin Wojciech Żaczek, Wojciech Wójtowicz i Jakub Zawadzki. A także Daniel i Mateusz Maćkiewiczowie, którzy z Pogonią '04 zdobywali medale młodzieżowych mistrzostw Polski.

I właśnie Mateusz Maćkiewicz zdobył prowadzenie dla Moto 46. A potem ciągu dwóch minut na 3:0 podwyższył Marcin Gniotek - zawodnik znany z występów w Halowej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej.

Czas mijał, a ekstraklasowa Pogoń'04 nadal nie mogła nic zdziałać. Na dodatek na niespełna osiem minut przed końcem na 4:0 podwyższył Jurczak. Dopiero w 38 minucie honorową bramkę dla Pogoni'04 zdobył Mateusz Mika.

Rewanż w następny weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Przypomnijmy, że w 1/8 finału Pucharu Polski Moto 46 Szczecin wyeliminowało po rzutach karnych świeżo upieczonego mistrza Polski, Akademię Futsal Club Pniewy.