Przebudowa ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Kolejne wieści z...

  Przebudowa ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Kolejne wieści z placu budowy [ZDJĘCIA]

  RED

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Przebudowa ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Kolejne wieści z placu budowy [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©UM Szczecin

  Roboty brukarskie, betonowanie torowiska oraz montaż sieci wodociągowej – to zadania, których w najbliższych dnia podejmować się będą drogowcy przy przebudowie ul. Arkońskiej.
  Początek roku dla drogowców zajmujących się przebudową ul. Arkońskiej jest bardzo pracowity. W minionym tygodniu odbywał się montaż końcowego odcinka torowiska w al. Wojska Polskiego w kierunku centrum miasta. Rozkładane były szyny, odbywał się montaż okładzin wibroizolacyjnych, spawanie termitowe styków. Rozpoczęły się też prace przygotowawcze do zabetonowanie dolnej płyty torowiska.

  W ciągu najbliższych dni będą prowadzone prace brukarskie przy rondzie i al.
  Wojska Polskiego. Drogowcy konturować będą również roboty związane z montażem i betonowaniem torowiska na al. Wosjska Polskiego w kierunku centrum miasta. Rozpoczną się także roboty przygotowawcze do montażu sieci wodociągowej.

  O inwestycji  Projekt obejmuje przebudowę ul. Arkońskiej, budowę torowiska tramwajowego oraz pętli tramwajowo-autobusowej „Las Arkoński”, budowę ronda oraz parkingu przy stadionie K.S Arkonia na ponad 170 miejsc. Powstaną też nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

  Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska S.A.

  Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Oś priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

  ZOBACZ


  Przebudowa ulicy Arkońskiej w Szczecinie prawie na finiszu [ZDJĘCIA]  CZYTAJ TEŻ:
  Przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie. Nowe wieści z placu budowy [ZDJĘCIA]  Rusza wielka przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie. Powstanie nowoczesna trasa [TERMINY, OBJAZDY, MAPY]


  Zobacz również: Trwa przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie [ZDJĘCIA]  Zobacz również rozmowę z Piotrem Krzystkiem w trzech częściach:


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gs24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY