Praktyki Rosji jak „nazistowskich Niemiec”. Ambasador przy ONZ: Trwa nielegalna wywózka Ukraińców, w tym dzieci

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
"Nasi obywatele otrzymują dokumenty zabraniające opuszczania tych miejsc w ciągu najbliższych dwóch lat. (...) Podobne praktyki stosowały kiedyś nazistowskie Niemcy" - powiedział ambasador Ukrainy przy ONZ.
"Nasi obywatele otrzymują dokumenty zabraniające opuszczania tych miejsc w ciągu najbliższych dwóch lat. (...) Podobne praktyki stosowały kiedyś nazistowskie Niemcy" - powiedział ambasador Ukrainy przy ONZ. photo.unian.info
Udostępnij:
Ambasador Ukrainy przy ONZ Serhij Kysłycia poinformował podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, że „okupacyjne wojska nielegalnie wywiozły do Rosji ponad 500 tys. obywateli Ukrainy”. – Spośród których 121 tys. stanowią dzieci – dodał.

Ambasador Ukrainy przy ONZ przekazał, że „Ukraińcy są przymusowo deportowani do regionów Rosji, które zmagają się z trudnościami ekonomicznymi – przede wszystkim na daleką północ i wyspę Sachalin”. – Nasi obywatele otrzymują dokumenty zabraniające opuszczania tych miejsc w ciągu najbliższych dwóch lat. (...) Podobne praktyki stosowały kiedyś nazistowskie Niemcy – powiedział.

W ocenie Serhija Kysłycica osoby przeznaczone do „deportacji” są wcześniej przetrzymywane przez rosyjskie wojska w tzw. obozach filtracyjnych. – Około 20 tys. Ukraińców znajduje się w obozach położonych na linii Manhusz-Nikolske-Jałta, natomiast około 5-7 tys. przebywa w miejscowości Bezimenne – dodał.

Mówiąc o tragicznej sytuacji w oblężonym przez rosyjskie wojska Mariupolu, ambasador Rosji przy ONZ powiedział, iż „zawsze sądzimy, że już zdołaliśmy przyzwyczaić się do haniebnych metod najeźdźcy, ale każda najświeższa wiadomość z Mariupola i wielu innych miejsc udowadnia, że Rosjanie są w stanie wspiąć się na nowe wyżyny”.

Zbieżne informacje na temat tzw. obozów filtracyjnych przekazała we wtorek ambasada Stanów Zjednoczonych w Kijowie. „Podręcznik prezydenta Rosji Władimira Putina nie zmienia się. W obozach filtracyjnych w Czeczenii Rosja też biła, torturowała i zabijała cywilów” – poinformowała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nowy francuski rząd bez wotum zaufania?

Wideo

Materiał oryginalny: Praktyki Rosji jak „nazistowskich Niemiec”. Ambasador przy ONZ: Trwa nielegalna wywózka Ukraińców, w tym dzieci - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie