Portowcy w Białymstoku byli słabsi, ale szanują remis

(mc)
Kazimierz Moskal może być zadowolony z postawy bloku obronnego.
Kazimierz Moskal może być zadowolony z postawy bloku obronnego. Andrzej Zgiet/Polska Press
- Chcieliśmy w Białymstoku osiągnąć więcej, ale przyjmujemy ten remis, bo z przebiegu gry byliśmy słabsi - ocenia mecz z Jagą Rafał Murawski.

Portowcy chcieli pójść za ciosem po wygranej z Jagiellonią w Pucharze Polski. To się nie udało, było 0:0.

- Po tym „dwumeczu” z Jagiellonią jesteśmy zadowoleni, ale w niedzielę to rywal był lepszy. Mieliśmy dużo szczęścia - przyznał trener Kazimierz Moskal. - Nie mogę mojemu zespołowi odmówić walki i zaangażowania. Brakowało nam dzisiaj jednak piłkarskiej jakości - dodał trener Pogoni.

Szkoleniowiec może być zadowolony z postawy bloku obronnego, dobrze prezentuje się Rapa, Kudła uratował remis, zaś Rudol powoli wchodzi w buty Czerwińskiego. W wyprowadzaniu ataków bryluje Gyurcso, bardzo pazerny na gole jest Drygas, ale nadal mamy problem z finalizacją akcji. Dwa tygodnie przerwy od ligi powinny pozwolić zaleczyć urazy Delewa, Nunesa czy Matrasa.

- Szkoda uciekających punktów, gramy jedną połowę dobrą, drugą słabszą - dodał Kudła.

Teraz ekstraklasa pauzuje ze względu na mecze reprezentacji. W tym tygodniu Portowcy będą trenować pięć razy: we wtorek, dwa razy w środę, w czwartek oraz w niedzielę. Piątek i sobota będą dniami wolnymi, ale nie dla wszystkich. Część piłkarzy pierwszego zespołu zagra w meczu rezerw z Pogonią Lębork.

Kilku zawodników wyjechało na zgrupowania: Adam Gyurcso, Jakub Piotrowski, Sebastian Rudol oraz Marcin Listkowski. Na treningach pierwszego zespołu mogą pojawić się młodzi gracze z rezerw bądź juniorów starszych.

Następny mecz Portowców 14 października w Szczecinie z Legią Warszawa.