Portowcy grali w repezentacjach

Kamil Zieliński (z lewej) zdobył bramkę w meczu z Gruzją dla reprezentacji Polski do lat 19. Andrzej Szkocki
Bramka Kamila Zielińskiego i czerwona kartka dla Juliena Tadrowskiego to najważniejsze doniesienia z meczów młodzieżowych reprezentacji Polski, w których wystąpili młodzi Portowcy. W reprezentacji Słowacji cały mecz rozegrał natomiast bramkarz Pogoni, Dusan Pernis.

Kamil Zieliński zdobył bramkę w meczu reprezentacji U-19 prowadzonej przez byłego szkoleniowca Pogoni, Marcina Sasala. Młody napastnik pokonał gruzińskiego bramkarza, a Polacy wygrali 3:0. Zieliński wszedł na boisko od początku drugiej połowy. 18 minut w tym meczu rozegrał też Mateusz Wilk, defensywny pomocnik Pogoni.

Julien Tadrowski obejrzał czerwoną kartkę w 52. minucie meczu reprezentacji U-21 Polska - Łotwa. Nasza reprezentacja, prowadzona przez trenera Marcina Dornę, wygrała ostatecznie 4:1. W drugiej połowie na placu gry pojawił się także lewoskrzydłowy Pogoni, Mateusz Lewandowski.

W meczu reprezentacji U-18 Polska-Ukraina kapitanem naszej kadry był Sebastian Rudol. Młody pomocnik zaliczył asystę przy jednej z bramek, a Biało-czerwoni wygrali 6:0. Rudol rozegrał pełne 90 minut.

Również cały mecz w reprezentacji Słowacji rozegrał Dusan Pernis. Golkiper Pogoni w towarzyskim spotkaniu ze Szwecją nie puścił bramki, ale również jego koledzy nie strzelili gola.