Porażki szczecińskich koszykarzy na wyjazdach

(mc)
Krzysztof Mielczarek (z piłką) w Kutnie uzyskał 15 punktów.
Krzysztof Mielczarek (z piłką) w Kutnie uzyskał 15 punktów. Andrzej Szkocki
Sobota nie była szczęśliwym dniem dla AZS Radex Szczecin oraz ekipy King Wilków Morskich Szczecin. Obie nasze drużyny przegrały swoje mecze, odpowiednio w I i II lidze koszykarzy.

Wilki Morskie grały w Bydgoszczy z Astorią. Gospodarze byli faworytami i niestety nie zawiedli. Wygrali ze szczecinianami 81:75. Najskuteczniejszym koszykarzem gości był Igor Trela, który uzyskał 25 punktów i miał 8 zbiórek. 11 oczek uzbierał Radosław Bojko. Dla szczecinian najgorsza była pierwsza kwarta meczu, którą przegrali 21:33. Tej przewagi nie udało już zniwelować w kolejnych 30 minutach gry.

Po pierwszej kwarcie meczu AZS Kutno z AZS Szczecin. Był remis - po 18. Do przerwy najskuteczniejszym graczem gości był Łukasz Pacocha, który miał na koncie 11 oczek. Słabo akademicy spisywali się w rzutach za trzy punkty, co przecież kiedyś było ich największą bronią.

W połowie czwartej kwarty AZS Szczecin przegrywał pięcioma oczkami, wszystko więc mogło się w końcówce spotkania zdarzyć. Niestety, chwilę później koszykarze z Kutna prowadzili już 10 punktami. Po sześciu minutach gry w ostatniej części spotkania szczecinianie mieli na koncie tylko trzy zdobyte oczka... Celny rzut Mariusz Wójcika sprawił, że AZS Szczecin tracił na dwie minuty przed końcem osiem punktów do rywali, ale tej przewagi nie udało się odrobić. Akademicy przegrali 69:76. Pacocha rzucił 16 punktów, podobnie Maciej Raczyński, a Krzysztof Mielczarek do 15 oczek dołożył 11 zbiórek.