Porażka Sandra Spa Pogoni Szczecin i pech skrzydłowego

jakub lisowski
Jakub Radosz z Sandra Spa Pogoni (pierwszy z prawej).
Jakub Radosz z Sandra Spa Pogoni (pierwszy z prawej). Polska Press.
Piłka ręczna. 750 osób oglądało spotkanie Azotów Puławy z Sandra Spa Pogonią Szczecin. Niespodzianki nie było gospodarze wygrali 30:23 (17:11).

Puławianie to trzecia siła ekstraklasy, Pogoń będzie bronić się przed spadkiem. Od początku Azoty uzyskały przewagę (5:2 w 9. minucie) i do przerwy ją stopniowo powiększyły.

Po zmianie stron szczecinianie mieli lepszy fragment między 40. a 48. minutą, gdy od stanu 14:22 rzucili pięć bramek z rzędu. Rywal kryzys przełamał i na więcej nie pozwolił Pogoni.

Kontuzji w tym meczu lewej nogi doznał Jakub Radosz. Skrzydłowy ma uraz kolana i czeka go ok. dwutygodniowa przerwa.

Skład Pogoni: Teterycz, Bartosik - Rybski 6, Bosy 4, Miłek 3, Zaremba 3, Matuszak 2, Radosz 1, Mróz 1, Jońca 1, Fedeńczak 1, Jedziniak. Inne wyniki 10. kolejki: Zagłębie - MMTS 23:21, Wisła - Piotrkowianin 38:24, MKS - Vive 27:37, Stal - Arka 40:32, Chrobry - Górnik 22:26, Wybrzeże - Gwardia 25:28.

Pogoń jest 13. w tabeli.

W środę o godz. 20.15 Pogoń podejmie MKS Kalisz. Mecz zostanie rozegrany w Netto Arenie przy ul. Szafera. Późna pora związana jest z transmisją w NC+.