Porażka Pogoni’04 z outsiderem

dc
W tabeli Pogoń’04 nadal zajmuje piąte miejsce.
Pogoń’04 Szczecin przegrała w Rudzie Śląskiej z outsiderem ekstraklasy, Gwiazdą Ruda Śląska, 1:2. Podopieczni trenera Gerarda Juszczaka byli lepszym zespołem, ale nie potrafili tego udowodnić wynikiem.

W 3 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie - błąd popełnił obrońca Pogoni’04 Mariusz Lewandowski i Kryger w sytuacji sam na sam z bramkarzem szczecinian, Patrykiem Konopką, posłał nad nim piłkę do siatki. W 16. minucie błąd jednego z rywali wykorzystał Łukasz Żebrowski i strzałem w długi róg wyrównał. Niestety, w 31. minucie po kontrze gola na 2:1 dla Gwiazdy strzelił Jasiński.

Szczecinianie nie potrafili zmusić mających w każdej połowie pięć fauli na koncie rywali do szóstego przewinienia. Szósty faul skutkowałby tzw. przedłużonym rzutem karnym dla Pogoni’04, ale ani w ciągu pięciu ostatnich minut pierwszej połowy, ani przez ostatnie osiem drugiej części gry tego faulu nie było.