Porażka na życzenie

raul, 9 stycznia 2006 r.
I liga koszykówki. Nie udał się rewanż koszykarkom STK Kusy Szczecin w meczu z VBW Gdynia.

STK Kusy Szczecin - VBW Gdynia 59:66 (15:17, 14:14, 16:16, 14:19)

STK Kusy: Wdowczyk 23, Kaczmarczyk 13, Tarasiewicz 7, Grzesiak 6, Nowacka 4, Gąszczak 2, Miłosz 2, Cieślak 2, Jasiulewicz, Steciuk, Łodygowska, Scherfenberg.
W pierwszych dwóch kwartach szczecinianki prowadziły tylko raz. VBW co chwila osiągało dwupunktową przewagę, którą następnie niwelował STK Kusy.

Trzecia odsłona to popisowa gra Nowackiej i Marleny Wdowczyk. Ta pierwsza w przeciągu kilku minut zanotowała cztery asysty i celny rzut. Druga wykorzystywała podania koleżanki.

Po rajdzie przez niemal całe boisko Nowackiej i celnym trafieniu Wdowczyk STK Kusy prowadził nawet 41:33! Wtedy w szeregi gospodyń wdarła się nerwowość i pozwoliły dogonić się rywalkom. Gdynianki z zimną krwią wykorzystały błędy szczecinianek i ostatecznie po trzeciej kwarcie prowadziły 47:45.

Ostatnia odsłona była najsłabsza w wykonaniu koszykarek Kusego i zadecydowała o porażce.