Porażka Błękitnych na inaugurację. Spadek do strefy spadkowej

Adrian Kwiatkowski (z prawej) strzelił dla Błękitnych gola, ale to nie wystarczyło do wywalczenia choćby punktu w meczu ze Stalą. Tadeusz Surma
Faworytem meczu pierwszej wiosennej kolejki II ligi byli piłkarze Stali Stalowa Wola. Z roli faworyta gospodarze wywiązali się dobrze. Błękitni Stargard walczyli, jak mogli, ale wrócili do domów bez punktów.

Zanim rozpoczęła się pierwsza wiosenna kolejka, pojawiła się dobra wiadomość dla kibiców II ligi. Telewizja Polska podpisała umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, na mocy której na antenie oddziałów regionalnych TVP3 z każdej kolejki będzie transmitowane jedno spotkanie II ligi. Transmitowane mecze będą rozgrywane w niedziele o godz. 13.

W pierwszym składzie na mecz ze Stalą trener Błękitnych, Adam Topolski, wystawił jednego nowego zawodnika, Jakuba Szreka. Jednak defensywa gości dwukrotnie została oszukana w pierwszej połowie. Stal prowadziła do przerwy po golach Andrzeja Trubehy i Szymona Jarosza.

W drugiej połowie Błękitnym udało się doprowadzić do wyrównania, dzięki golom Adriana Kwiatkowskiego i wprowadzonego po przerwie Krystiana Sanockiego. Wydawało się, że Błękitni zapunktują na boisku w Boguchwale, ale dwa proste błędy w obronie sprawiły, że z kompletem oczek mecz kończyli gospodarze.

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 4:2 (2:0)
Bramki: Trubeha (11), Jaros (45), Trąbka (78), Mroziński (79) - A. Kwiatkowski (57), Sanocki (69).
Błękitni: Brzozowski - Szrek, Ostrowski, Baranowski, Ogrodowski -Starzycki (46 Sanocki), Karmański, Shimmura (81 Cywiński), Brzeziański, A. Kwiatkowski - Kurbiel.
Żółte kartki: Baranowski, Szrek, Ogrodowski (Błękitni).

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Skra Częstochowa - Olimpia Grudziądz 0:4, ROW 1964 Rybnik - Elana Toruń 0:1, Gryf Wejherowo - Widzew Łódź (niedziela, godz. 13)., Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 0:2, Rozwój Katowice - Siarka Tarnobrzeg 6:0, Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 2:1, GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 1:0.