Polski dzień na Pekao Szczecin Open 2014 nieudany. Tylko Kamil Majchrzak awansował [zdjęcia]

Andrzej Szkocki
Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak Andrzej Szkocki
Drugi dzień na turnieju Pekao Szczecin Open 2014 można nazwać polskim dniem, ale tylko ze względu na ilość polskich tenisistów w pierwszej rundzie. Do drugiej awansował tylko jeden z naszych zawodników, Kamil Majchrzak.
Pekao Szczecin Open. Dzień drugi na kortach

Pekao Szczecin Open. Dzień drugi

Mimo, że z kwalifikacji do turnieju głównego awansowało trzech Polaków to wtorkowy dzień na kortach przy al. Wojska Polskiego do historii polskiego tenisa się nie zapisał. Kwalifikanci oraz Grzegorz Panfil i Rafał Teurer (z dzikimi kartami) przegrali swoje mecze.

Marcin Gawron, Błażej Koniusz, Mateusz Kowalczyk pożegnali się z turniejem, chociaż wyszli zwycięsko z eliminacji.

Powiew optymizmu zaserwował pierwszy dzisiejszego dnia polski zawodnik z dziką kartą. 18-letni Kamil Majchrzak (576. w rankingu ATP) pokonał w trzech setach 6:2, 2:6, 6:4 Chorwata Antonio Veicia (224. ATP).

Szczecinianin Rafał Teurer walczył w meczu z Bourgue w trzech setach, ale jednak Francuz okazał się lepszy.

Nadzieję szczecińscy widzowie mogli mieć jeszcze na początku meczu dnia: Grzegorza Panfila z Dustinem Brownem. Przy stanie 4:1 w pierwszym secie Panfil miał za sobą dwa przełamania. Ale potem Niemiec jamajskiego pochodzenia odzyskał pewność siebie i wykorzystał błędy Polaka. Odrobił straty w pierwszym secie i pewnie wygrał drugiego.