Polonia Warszawa - Błękitni Stargard: Remis na grzęzawisku

(sz)
Tadeusz Surma
Błękitni Stargard nie odnieśli zwycięstwa od czterech meczów. W 14. kolejce II ligi zremisowali 1:1 na stadionie Polonii Warszawa przy Konwiktorskiej.

Od wczesnego popołudnia w Warszawie lało. Kilka godzin rzęsistego deszczu zamieniło murawę w gąbkę, na której piłka momentami po prostu stawała.

W takich warunkach Błękitni nie zamierzali rozgrywać futbolówki, a postawili na jej szybkie wyprowadzenie z wykorzystaniem Więcka i Czapłygina.

Do Błękitnych należał drugi kwadrans meczu i co prawda wówczas nie udokumentowali przewagi, ale zrobili to z "opóźnionym zapłonem". W 37. minucie Liśkiewicz strzelił na 1:0 z rzutu karnego po faulu Tomaszewskiego.

Liśkiewicz był w centrum wydarzeń również przed golem na 1:1. Stoper Błękitnych faulował we własnej szesnastce, a kolejny rzut karny wykorzystał Marcin Kluska w 45. minucie.

Golem zapachniało po strzale Flisa, który trafił w poprzeczkę. W 60. minucie pomocnik zwolnił miejsce na boisku żelaznemu dżokerowi Inczewskiemu. Ten krótko po wejściu główkował z bliska w Puska.

Drużyny zaczęły troszczyć się o remis w spartańskich warunkach i po mało ciekawej końcówce musiały się z nim pogodzić. W doliczonym czasie wykazał się Wróbel, który sparował uderzenie z woleja Szabata.

Polonia Warszawa - Błękitni Stargard 1:1 (1:1)