MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poligon drawski wzbogacił się o ważną inwestycję [ZDJĘCIA]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Zadanie polegało na wykonaniu utwardzonego terenu z zastosowaniem podłoża żwirowego oraz kruszyw mineralnych i betonowych nawierzchni dróg.
Zadanie polegało na wykonaniu utwardzonego terenu z zastosowaniem podłoża żwirowego oraz kruszyw mineralnych i betonowych nawierzchni dróg. mjr Błażej Łukaszewski
Poligon drawski wzbogacił się o miejsce dla ciężkiego sprzętu wojskowego dla wojsk amerykańskich, które tu się szkolą. W czwartek w Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko Pomorskie oficjalnie oddano do użytku tzw. „staging marshalling area”.

To w dużym uproszczeniu – miejsce, w którym mogą stacjonować pojazdy bojowe. Inwestycję w Konotopie na poligonie drawskim wykonała firma Budimex.

Zadanie polegało na wykonaniu utwardzonego terenu z zastosowaniem podłoża żwirowego oraz kruszyw mineralnych i betonowych nawierzchni dróg.

Każde stanowisko dla pojazdów wojskowych jest zaopatrzone w przyłącze energetyczne, a teren oświetlony. Można tu dokonywać bieżącej obsługi, przeglądów i doraźnych napraw sprzętu.

Miejsce stacjonowania jest przystosowane do przyjęcia 2,4 tysiąca osób i uzupełnia bazę pobytową dla podobnej liczby żołnierzy amerykańskich, którzy od kilku lat się tu szkolą i rotacyjnie przebywają na poligonie drawskim.

– Inwestycja została zrealizowana na podstawie umowy między rządem Rzeczpospolitej Polskiej a rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o wzmocnionej współpracy obronnej z sierpnia 2020 roku – informuje major Błażej Łukaszewski z 12. Dywizji Zmechanizowanej.

- Miejsce stacjonowania wojsk zabezpieczy tymczasowe rozmieszczenie wojsk sojuszniczych na potrzeby szkolenia poligonowego oraz będzie używane rotacyjnie dla przyjęcia, pobytu i dalszego przemieszczenia sił lądowych.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Poligon drawski wzbogacił się o ważną inwestycję [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński