MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poligon drawski. Tak wygląda ćwiczenie Immediate Response-24 z bliska [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Oprócz jednostek wojskowych 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej (głównie 7 Brygada Obrony Wybrzeża ze Słupska) na obiektach CSB Drawsko szkolą się żołnierze 1 Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej oraz 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Dodatkowo szczecińska "Dwunastka" bezpośrednio po ćwiczeniu IR-24 przejdzie do ćwiczenia taktycznego z wojskami RYŚ-24, więc na poligonie drawskim pozostanie do 20 maja
Oprócz jednostek wojskowych 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej (głównie 7 Brygada Obrony Wybrzeża ze Słupska) na obiektach CSB Drawsko szkolą się żołnierze 1 Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej oraz 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Dodatkowo szczecińska "Dwunastka" bezpośrednio po ćwiczeniu IR-24 przejdzie do ćwiczenia taktycznego z wojskami RYŚ-24, więc na poligonie drawskim pozostanie do 20 maja mjr Błażej Łukaszewski / st. chor. Ireneusz Tomaszewski
Różnorodne zadania taktyczne realizowane zarówno w dzień, jak i w nocy, szybkie przemieszczenia i skryte rozmieszczenia w nowych rejonach, porównywanie procedur i dzielenie się doświadczeniem – tak w skrócie wygląda każdy dzień sojuszniczych manewrów.

Na terenie jednego z największych poligonów w Europie, czyli Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko kilka tysięcy żołnierzy jest poddawanych szczegółowemu sprawdzianowi ich dotychczasowego wyszkolenia w trakcie realizacji wymagających zadań.
Jednym z trudniejszych było wykonanie przeprawy na Jeziorze Zły Łęg. Przygotowali ją amerykańscy i brytyjscy inżynierowie. Dzięki niej żołnierze 1 batalionu zmechanizowanego z Lęborka i 1 batalionu czołgów przydzielonego do 7 Brygady Obrony Wybrzeża przedostali się na drugi brzeg, ale gdzie kontynuowali wcześniej postawione zadania.

Międzynarodowe ćwiczenie pk. IMMEDIATE RESPONSE-24 powoli zbliża się ku końcowi, jednak dla żołnierzy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej nie oznacza to powrotu do garnizonów. Już we wtorek 14 maja br. rozpoczną oni kolejne ćwiczenie. Będzie to tym razem ćwiczenie taktyczne z wojskami RYŚ-24, w którym będą uczestniczyć przede wszystkim jednostki wchodzące w skład szczecińskiej „Dwunastki”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński