Pogoń'04 Szczecin podejmuje wicelidera ekstraklasy

Krzysztof Dziedzic
Tak było w meczu Pogoni'04 z Hurtapem w poprzednim sezonie. Goście wygrali 6:3, choć do przerwy przegrywali 0:2. Andrzej Szkocki
Walczący o mistrzostwo Polski Hurtap Łęczyca będzie w sobotę przeciwnikiem Pogoni'04 Szczecin w walce o kolejne punkty w ekstraklasie. Mecz rozpocznie się w hali przy ul. Twardowskiego o godzinie 19.

Hurtap wygrał dotychczas 10 z 14 meczów. Pogoń'04 - 1 z 14. To świetnie pokazuje, kto będzie faworytem w sobotę.

Rywale z Łęczycy (aktualni wicemistrzowie kraju) zajmują drugie miejsce w tabeli mają pięć punktów straty do prowadzącego w ekstraklasie, niepokonanego Jango Katowice. Wiedzą, że każda wpadka, np. z takim zespołem jak Pogoń'04 (broniącym się przed spadkiem), może skutkować odłożeniem planu zdobycia złotego medalu o kolejny rok.

Czy jednak Pogoni'04 nie stać na niespodziankę? Przy konsekwentnej obronie i pewnym szczęściu w ataku na pewno tak. W pierwszej rundzie szczecinianie zremisowali na wyjeździe z Hurtapem 2:2, dzięki dwóm golom kadrowicza Łukasza Żebrowskiego. W poprzednim sezonie w Szczecinie też stoczyli wyrównany mecz z rywalem z Łęczycy - ale tylko do przerwy. W pierwszej połowie nasi futsaliści grali naprawdę wspaniale i prowadzili po niej 2:0. W drugiej przeciwnicy zagrali "na ścianę" z jednym ze swych zawodników i bardzo szybko z nawiązką odrobili straty. Ostatecznie z 2:0 zrobiło się 3:6.

Na pewno kibice którzy zjawią się w hali przy ul. Twardowskiego powinni zwrócić uwagę na grającego w ekipie gości lewonożnego Daniela Krawczyka. To niewątpliwie jeden z najlepszych futsalistów w naszym kraju. W tym sezonie Daniel strzelił już 13 goli.