Pogoń wygrywa kolejne spotkanie! Janukiewicz bohaterem [wideo]

(rk)
Radosław Janukiewicz był najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu.
Pogoń Szczecin pokonała Cracovię Kraków 1:0 i wróciła na drugą pozycję w ligowej tabeli. Źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Portowcy podtrzymali znakomitą serię i zwyciężyli trzeci mecz z rzędu. To bardzo cenne punkty, ponieważ jakość gry nie była najwyższa.

W pierwszej połowie obie drużyny starały się kreować akcje ofensywne. Bardzo aktywny w drużynie gospodarzy był Marcin Budziński, który kilkakrotnie uderzał na bramkę Janukiewicza z dystansu. Doświadczony bramkarz Pogoni był jednak w wybornej formie i skutecznie powstrzymywał każdy strzał "Pasiastych".

W 21. minucie Marcin Robak, po indywidualnej akcji i skutecznym zastawianiu się w polu karnym przeciwnika, został sfaulowany. Paweł Pskit, arbiter tego pojedynku, wskazał na wapno i podyktował rzut karny, który skutecznie na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Wynik, pomimo starań obu drużyn, nie uległ zmianie już do ostatniego gwizdka sędziego. Portowcy nie przegrali od ośmiu spotkań i wrócili na pozycję wicelidera polskiej ekstraklasy.

Więcej o tym meczu w poniedziałkowym Głosie Szczecińskim.

Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramka: Robak (k.21)

Pogoń: Janukiewicz, Frączczak, Dąbrowski, Golla, Lewandowski (82. Pietruszka), Ława (79. Djousse), Rogalski (73. Oedraogo), Akahoshi, Murayama, Bąk, Robak