Pogoń - Unia 1:3. Mistrzynie za mocne, nawet w dziesiątkę

(mc)
Emilia Zdunek (w śrdoku) na boisku w barwach Pogoni pojawiła się w drugiej połowie, ale nie była w stanie zmienić wyniku meczu. Marcin Bielecki
Dziś mistrzynie Polski, zawodniczki Unii Racibórz, pokazały kawał dobrej piłki. Ograły w ekstraklasowym meczu Pogoń Women w Szczecinie 3:1, mimo tego, że niemal całą drugą połowę grały w dziesiątkę.

Mecz lepiej zaczął się dla piłkarek ze Szczecina, bramkę strzeliła Zsuzsanna Sinka. Unia grała lepiej, składniej, ale Pogoń odgryzała się groźnymi atakami. Unia wyrównała jeszcze przed przerwą. Zupełnie nieatakowana piłkarka Unii dokładnie dograła w pole karne do innej niepilnowanej zawodniczki z Raciborza, Glorii Okoro Chinasy, a ta spokojnie pokonała Anitę Piotrowską.

Na początku drugiej połowy sędzina chyba za pyskówki usunęła z boiska Patrycję Pożerską. Napór Unii jednak nie słabł. Kolejną piękną bramkę strzeliła Natalia Chudzi po dalekim przerzucie i ładnej główce, a szczecinianki dobiła w 67 minucie Agata Tarczyńska - pięknym strzałem nad bramkarką Pogoni. W drugiej połowie gospodarz tego spotkania nie był w stanie szczególnie groźnie zaatakować bramki rywalek.

Pogoń Women Szczecin - Unia Racibórz 1:3 (1:1)
Bramki: Z. Sinka (12) - Chinasa (44), Chudzik (64), Tarczyńska (67).