Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 37:33. Szalony mecz po powrocie

Bartosz Konitz zdobył aż 10 bramek dla Pogoni.
Bartosz Konitz zdobył aż 10 bramek dla Pogoni. Sebastian Wołosz/archiwum
Szczypiorniści Pogoni prowadzili już z Miedziowymi różnicą 8 bramek, ale w końcówce wygrana omal nie wyleciała im z rąk.

Superliga miała ponad 1,5 miesiąca przerwy. Nic dziwnego, że stęsknili się za nią zawodnicy, jak i kibice. Tych drugich do Azoty Areny przyszło ok. 2,5 tys. W trakcie pierwszej połowy szczypiornistów głośno dopingowała liczna grupa fanów piłkarskiej Pogoni.

Wtedy też gospodarzom na parkiecie szło najlepiej. Nie mogło być inaczej, skoro zespół wreszcie zagrał w pełnym składzie. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz Lech Kryński, Mateusz Zaremba kierował obroną, a Wojciech Zydroń bombardował rzutami bramkę gości (trafił 8 razy, ale pudłował wyjątkowo często, jak na swoje możliwości). Cała trójka nie występowała w ostatnich tygodniach poprzedniego roku z powodu kontuzji.

Pogoń grała skutecznie i efektownie przez 3/4 meczu. Gospodarze prowadzili nawet różnicą 8 bramek. Chcieli chyba jednak dać kibicom trochę emocji, bo w końcówce pozwolili Zagłębiu dojść się na jedno trafienie. W drugiej części na boisku nie było już Mateusza Zaremby, który dopiero kilka dni temu zaleczył przeziębienie. Bez filaru obrony ta formacja rozsypała się i zrobiło się niezwykle nerwowo. W zespole gości bardzo skuteczny był zwłaszcza Faruk Halilbegović (łącznie 7 trafień). To właśnie Bośniak zdobył kontaktową bramkę dla Zagłębia w 58. minucie na 33:32.

Miedziowi w tym okresie bronili się z dwójką wysuniętych graczy, którzy skutecznie kryli Michala Brunę i Bartosza Konitza. Jednak to właśnie "Oranje" zdobył ważną bramkę na 34:32, która odsunęła od Pogoni niebezpieczeństwo straty punktu.

W następną niedzielę Pogoń gra u siebie z Wybrzeżem Gdańsk, które w tej kolejce sprawiło sensację, wygrywając ze Stalą Mielec 22:21.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 37:33 (18:15)
Pogoń:Kryński, Szczecina - Konitz 10, Zydroń 8, Zaremba 6, Walczak 6, Bruna 2, Gierak 2, Krupa 2, Jedziniak 1, Gmerek, Krysiak, Grzegorek.
Zagłębie:Małecki, Shamrylo - Gumiński 7, Halilbegović 7, Przysiek 4, Rosiek 4, Szymyślik 3, Stankiewicz 2, Paluch 2, Marciniak 2, Nowakowski 1, Michałów, Wolski, Czuwara.