Pogoń Szczecin wygrała we Wrocławiu. Kończy sezon na piątym miejscu

Natalia Oleszkiewicz zdobyła we Wrocławiu 2 bramki.
Natalia Oleszkiewicz zdobyła we Wrocławiu 2 bramki. Andrzej Szkocki
W ostatniej kolejce sezonu 2022/23 piłkarki nożne Pogoni Szczecin wygrały ze Śląskiem Wrocław 3:1. Rozstrzygnięcie nastąpiło już w pierwszej połowie, gdy szczecinianki zdobyły trzy bramki.

Pogoń objęła prowadzenie już w 10. minucie spotkania. Natalia Oleszkiewicz zakończyła celnym strzałem z pola karnego akcję szczecinianek. Dwanaście minut później Oleszkiewicz otrzymała podanie od Roksany Ratajczyk i wykorzystała sytuację sam na sam.

Podopieczne Roberta Dymkowskiego po kolejnych pięciu minutach prowadziły 3:0. Tym razem Ratajczyk podawała do Emili Zdunek, a ta uderzyła celnie.

Śląsk przycisnął w II połowie, ale nie był skuteczny. Dopiero kwadrans przed końcem zdobył honorowego gola.

Wygrana Pogoni nie zmieniła jej pozycji w tabeli. Szczecinianki zakończyły sezon na 5. miejscu. W tym samym czasie AZS Kraków wygrał w Sosnowcu i pozostał na 4. pozycji.

Mistrzem Polski został GKS Katowice, który w niedzielę ograł Medyka Konin 3:1. Wicemistrzem Górnik Łęczna po pokonaniu na wyjeździe SMS Łódź 2:0.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:3 (0:3)
Bramki: Białoszewska (76.) - Oleszkiewicz dwie (10. i 22.), Zdunek (27.).
Pogoń: Sapor – Dyguś, Michalczyk, Brzozowska, Radochońska – Brodzik (76. Kuśmierczyk), Łaniewska, Ratajczyk, Garbowska, Zdunek (65. Rybińska) – Oleszkiewicz (85. Bielecka).