Pogoń przegrała w Zabrzu. Liga czołówka poza zasięgiem

Pogoń ma coraz mniejsze szanse na play-off.
Pogoń ma coraz mniejsze szanse na play-off. Sebastian Wolosz/ Polska Press
Ambicji i sił szczecińskim piłkarzom ręcznym wystarcza na pierwszą połowę. Po zmianie stron - gdy trzeba zwiększyć wysiłek - brakuje tchu.

Pogoń i Górnik Zabrze w niedzielny wieczór nadrobiły zaległości i zgodnie z przypuszczeniami Portowcy nie mieli szans na Śląsku. Gospodarze prowadzili od początku, ale goście przez większość I połowy potrafili nawiązywać walkę.

Zaraz po wznowieniu drugiej połowy Pogoń zmniejszyła straty do stanu 13:15 (po bramkach skrzydłowych - Dawida Fedeńczaka i Wojciecha Jedziniaka), ale po paru minutach było już 20:14 dla Górnika i emocje uciekły.

Górnik spokojnie wypunktował Pogoń i zapewnił sobie 2. pozycję w grupie granatowej. Szczecinianie są na ostatniej pozycji w grupie pomarańczowej z małymi szansami na udział w play-offach.

W sobotę Pogoń czeka wyjazdowe spotkanie z MKS Kalisz.

Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:21 (15:11)
Pogoń: Bartosik, Teterycz, Zapora - Zaremba 4, Bereżny 3, Radosz 3, Bosy 3, Jedziniak 2, Fedeńczak 2, Gryszka 1, Krysiak 1, Biernacki 1, Krupa 1, Matuszak, Wąsowski.