Pogoń przegrała w Zabrzu i została jej tylko walka o 7. miejsce

(paz), handballzabrze.pl
archiwum
Szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin przegrali na wyjeździe 33:35 z Powenem Zabrze i odpadli z walki o 5. miejsce w sezonie 2012/2013 Superligi.

W pierwszym meczu w Szczecinie Zabrzanie wygrali 29:28. Do przerwy rewanżu Pogoń prowadziła 18:16 i to ona była bliżej gry o 5. miejsce. Szczecinianie grali bez bramkarza Tomislava Stojkovicia, skrzydłowego Wojciecha Zydronia i obrotowego Patryka Walczaka. Ciężar zdobywania bramek wziął na siebie prawoskrzydłowy Jacek Wardziński (łącznie 8 trafień), który zawiódł w pierwszym spotkaniu.

W drugiej połowie jednak to Powen wrzucił piąty bieg i ostatecznie wygrał 35:33. Najskuteczniejszym graczem Powenu był doświadczony Mariusz Jurasik, który rzucił 9 bramek.

W meczu o 5. miejsce Powen zagra ze zwycięzcą pary Stal Mielec - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, szczecinianie zaś z przegranym tego dwumeczu.

NMC POWEN ZABRZE - GAZ-SYSTEM POGOŃ SZCZECIN 35:33 (16:18)

NMC POWEN ZABRZE: Kicki, Banisz - Niedośpiał 2, Lasoń, Jurasik 9, Stodtko 4, Garbacz 4, Kuchczyński 6, Mokrzki 2, Buszkow 1, Kandora 2, Nat 4, Mogielnicki 1.

GAZ-SYSTEM POGOŃ SZCZECIN: Andrejew - Bruna 7, Biały 3, Wardziński 8, Gierak 1, Krupa 4, Jedziniak 2, Smuniewski, Markowić 1, Konitz 3, Zaremba 4.