Pogoń odpadła z pucharu, ale ma siły na ligę

archiwum
Szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin przegrali 20:33 na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. W szczecińskim zespole wystąpili jednak głównie zawodnicy, którzy nie mieli ostatnio zbyt wielu szans do gry.

W pierwszym meczu w Szczecinie niespodziewanie padł remis po 26. Jednak w rewanżowym spotkaniu zdecydowanym faworytem byli wicemistrzowie kraju, którzy bez porażki przewodzą tabeli superligi.

Sztab szkoleniowy Pogoni jakby zdając sobie sprawę z małych szans na awans, postawił na graczy dotąd rezerwowych, oszczędzając siły wyjściowej siódemki na arcyważny sobotni pojedynek w lidze z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Mecz zaczął się od prowadzenia Pogoni, ale dobre interwencje w bramce Wisły Marcina Wicharego pozwoliły gospodarzom na przeprowadzenie skutecznych kontrataków.

Kolejne minuty należały do serbskiego bombardiera z Płocka - Petra Nenadicia, który zdobył cztery kolejne bramki z rzędu. Również ten zawodnik zaliczył ostatnie trafienie w pierwszej połowie, którą Wisła pewnie wygrała 19:10.

Po przerwie trener gospodarzy Lars Walther dokonał kilku roszad w składzie, jednak pojawienie się zawodników rezerwowych nie osłabiło mocy Nafciarzy. Dalej powiększali przewagę i ostatecznie wygrali różnicą aż 13 bramek.

W zespole Pogoni na parkiecie pojawili się dawno nieoglądani gracze jak Grzegorz Marcinkian, Sebastian Smuniewski czy Filip Kliszczyk. Od gry odpoczywali m.in. Michal Bruna, Nenad Marković czy Jacek Wardziński.

W sobotę szczecinianie grają bardzo ważny mecz ligowy w Piotrkowie Trybunalskim. Ich rywalem będzie Piotrkowianin, którego Pogoń wyprzedza w tabeli o trzy punkty i bardzo chce tę przewagę powiększyć przed ponad miesięczną przerwą w rozgrywkach.

Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin 33:20 (19:10)
Orlen Wisła Płock: Wichary - Eklemović 1, Spanne 2(1 karny), Wiśniewski 2, Kubisztal 1, Kavaš 1, Ghionea 4(1k), Zołoteńko 2, Toromanović 3, Syprzak 2, Nenadić 10(2k), Nikčević 4, Ilyés.
Gaz-System Pogoń Szczecin: Andrejew, Stojković - Kwiatkowski, Biały 3, Marcinkian, Gierak 2(1k), Jedziniak, Chakmakov 2, Smuniewski 1, Konitz, Zaremba 4, Kliszczyk 1, Frelek 1, Zydroń 5(2), Walczak 1.

W piątkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego" znajdą Państwo rozmowę z Łukaszem Gierakiem, nowym rozgrywającym Pogoni.