Pogoń najlepsza w Sławnie. Bardzo obiecujący debiut nowej trenerki

Patrycja Królikowska z Pogoni Szczecin
Patrycja Królikowska z Pogoni Szczecin Andrzej Szkocki Polska Press
Drużyna SPR Pogoni Szczecin wygrała Turniej o Puchar Burmistrza Sławna z okazji 700-lecia miasta.

W zawodach wzięły udział trzy ekstraklasowe zespoły, które wykorzystały okazję do sprawdzenia formy przed styczniowym wznowieniem rozgrywek ligowych. Oprócz Pogoni zagrały ekipy AZS Koszalin i Vistalu Gdynia. Drużyny grały każdy z każdym, a w przypadku remisu nie rozgrywano rzutów karnych. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i rozstrzygały się w samym końcówkach.

W pierwszym meczu mała niespodzianka, bo akademiczki ograły Vistal 22:21, choć do przerwy to gdynianki były zdecydowanie lepsze. W meczach Pogoni był podobny scenariusz. Rywalki prowadziły, chwilami kilkoma bramkami, ale szczecinianki walczyły do końca. Z Vistalem zremisowały 30:30 (wyrównująca bramka Karoliny Kochaniak na kilka sekund przed końcem), a z AZS wygrały 28:27. Na remis rzuciła Valentina Blazević, a sekundę przed końcem wynik ustaliła Patrycja Królikowska.

Turniejem w Sławnie pracę w szczecińskim klubie rozpoczęła Ljiljana Marković. Serbka w połowie grudnia zastąpiła Adriana Struzika na stanowisku pierwszego trenera. Nieoficjalny debiut wypadł obiecująco.

7 stycznia Pogoń zagra o ligowe punkty w Koszalinie.