Pogoń Baltica zaczęła rundę rewanżową od zwycięstwa w Chorzowie

Ada Płaczek rozegrała dobry mecz w Chorzowie.
Ada Płaczek rozegrała dobry mecz w Chorzowie. Andrzej Szkocki
Szczeciński zespół bez większych problemów pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów i rozpoczął pościg za pierwszą czwórką w tabeli.

W pierwszej rundzie Pogoń nie dała u siebie Ruchowi szans, a i tak na półmetku sezonu zasadniczego wyprzedzała chorzowianki tylko o punkt. Szczecinianki na Śląsku grały nie tylko o zmniejszenie dystansu do czołówki, ale o drugą wyjazdową wygraną w sezonie.

Pogoń zaczęła bardzo mocno, od wysokiego prowadzenia 12:2 i dobrej defensywy. Gospodynie pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 8. minucie. Z czasem jednak Ruch wrócił do gry i zaczął odrabiać straty. Z 10 bramek przewagi Pogoni tuż przed przerwą zrobiły się tylko 4. Wróciły dobrze znane problemy z jesieni, gdy szczecinianki niweczyły wypracowaną przewagę.

Na szczęście w Chorzowie Pogoń poukładała szyki i głównie za sprawą trafień Katarzyny Duran i Agaty Cebuli odskoczyła rywalkom. Bardzo dobrze w bramce gości spisywała się Ada Płaczek, która wybroniła sporo rzutów rywalek. W drugiej połowie Ruch zdobył tylko 7 bramek.

Po 12 kolejkach Pogoń jest na 6. miejscu i traci 4 punkty do 3. Energii AZS Koszalin.

W następną niedzielę do Szczecina przyjeżdża Zagłębie Lubin. Mecz z wicemistrzem Polski w hali Arena o godz. 17.30.

Ruch Chorzów - Pogoń Baltica Szczecin 17:26 (10:14)
Bramki dla Pogoni:Duran 7, Cebula 5, Królikowska 4, Jaszczuk 2, Sabała 2, Fornalik 2, Głowińska 1, Stachowska 1, Stasiak 1, Koprowska 1.