Pogoń Baltica prowadziła już siedmioma bramkami, ale omal nie przegrała

Agata Cebula (z lewej) zdobyła w Piotrkowie 6 bramek, zaś Małgorzata Stasiak (z prawej) - 8. Andrzej Szkocki
Szczypiornistki Pogoni pokonały na wyjeździe Piotrcovię 26:25. Przez słabą drugą połowę szczecinianki były bliskie porażki.

Szczecinianki znakomicie zaczęły mecz. Po kwadransie prowadziły już 9:2 i wydawało się, że z boiska trzeciej od końca drużyny w tabeli pewnie wywiozą wygraną.

Jednak w drugiej połowie Pogoń spisywała się kiepsko. Piotrcovia szybko odrobiła stratę i w końcówce spotkania zrobiło się nerwowo.

Na 10 minut przed końcem wynik wyrównała była zawodniczka Pogoni, Katarzyna Pasternak i do końca spotkania żadna ze stron nie odskoczyła na więcej niż dwie bramki.

W 58.minucie, po trafieniu Katarzyny Piecaby, gospodynie objęły prowadzenie 25:24. Wyrównała Małgorzata Stasiak, zimną krew przy rzucie karnym zachowała Agata Cebula i to Pogoń cieszyła się z wygranej.

W tym roku szczecinianki jeszcze nie przegrały. Bez względu na wyniki pozostałych spotkań tej kolejki nasz zespół utrzyma czwarte miejsce w tabeli.

Piotrcovia - Pogoń Szczecin 25:26 (10:14)
Piotrcovia: Skura, Opelt - Rol 3, Kucharska 2, Mielczewska 1, Piecaba 3, Cieślak 1, Kopertowska, Wypych 10, Szafnicka, Nowak 1, Olek 2, Pasternak 2, Tórz.
Pogoń: Płaczek, Szywierska - Huczko, Jakubowska, Sabała, Stachowska 4, Królikowska 1, Cebula 6, Głowińska, Piontke, Agova 3, Szulc, Duran, Stasiak 8, Fornalik, Jaszczuk 4.