Pogoń Baltica nareszcie zwycięska!

Paweł Pązik [email protected]
W akcji Katarzyna Pasternak
W akcji Katarzyna Pasternak Marcin Bielecki
Szczecińskie szczypiornistki po raz pierwszy w tym sezonie wygrały u siebie mecz ekstraklasy. Pokonały ostatni w tabeli Finepharm Polkowice 27:17.

Choć rywalki przyjechały do Szczecina z jedynie sześcioma zawodniczkami z pola, to wygrana nie przyszła Pogoni łatwo. Na pierwszą bramkę widzowie czekali do 5. minuty, a gospodynie objęły prowadzenie dopiero w 19. minucie, gdy Katarzyna Sabała rzuciła bramkę na 7:6.

W pierwszej połowie oba zespoły popełniały całą masę błędów. Gospodyniom nie wychodziły kontrataki, przyjezdne gubiły się w ataku pozycyjnym. Do przerwy na tablicy widniał rezultat 11:9.

Po wznowieniu na parkiecie pojawiła się debiutująca w barwach Pogoni Rosjanka Olga Kuzniecova. Filigranowa zawodniczka miała bardzo mocne wejście, rzuciła szybko 3 bramki i zebrała sporo pochwał. Wyróżniała się przede wszystkim odwagą i pewnością w wykańczaniu akcji, czego brakowało wcześniej jej koleżankom.

Na pięć minut przed końcem meczu wykluczona z gry została Agata Pawliszak z Finepharmu i Pogoń spokojnie dowiozła korzystny rezultat.

Była to druga wygrana szczecinianek w tym sezonie, lecz dopiero pierwsza we własnej hali. Oba zwycięstwa Pogoń odniosła w meczu z Finepharmem Polkowice. Łącznie szczeciński zespół ma na swoim koncie 5 punktów.

W innych spotkaniach 14. kolejki w ważnym dla układu dolnych rejonów tabeli meczu KPR Jelenia Góra pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:25 i ma już 6 punktów przewagi nad Pogonią. Politechnika Koszalin urwała punkt w ciekawym pojedynku z SPR Lublin remisując po 31. Ruch Chorzów niespodziewanie pokonał Łączpol Gdynia 31:25.

Pogoń Baltica Szczecin - Finepharm Polkowice 27:17 (11:9)

Pogoń: Płaczek, Yilmaz - Sabała 8, Cebula 4, Szymczak 3, Piontke 3, Kuzniecova 3, Rostankowska 2, Huczko 1, Jakubowska 1, Kicińska 1, Pasternak 1, Kucharska, Stefanowicz, Cegłowska.