Pogoń '04 zwycięska i w nowych strojach

Anna Pasztor
Kamil Lasik (żółty strój) kilka razy uratował swój zespół od utraty bramki.
Kamil Lasik (żółty strój) kilka razy uratował swój zespół od utraty bramki. Sebastian Wołosz
Pogoń '04 Szczecin wystąpiła w nowych, pasiastych granatowo-bordowych strojach i pokonała Clearex Chorzów 2:0. Bohaterem spotkania bramkarz Portowców.

Szczecinianie przystąpili do meczu osłabieni. Ze składu wypadli Michał Kubik (pauzował za kartki), Łukasz Tubacki i Dominik Solecki (kontuzje). Tylko na chwilę na parkiecie pojawili się zmagający się z urazami Oleksandr Shamotii i Mateusz Gepert.

Dlatego też Portowcy mogą mówić o szczęściu. Jeszcze w pierwszej połowie po podręcznikowo rozegranym rzucie wolnym i strzale Daniela Maćkiewicz szczecinianie wyszli na skromne prowadzenie 1:0.

Później tempo gry naszych zawodników spadło, a chorzowianie przejęli inicjatywę na parkiecie. I regularnie ostrzeliwali szczecińską bramkę. Piłka albo mijała jej słupki, albo nieprawdopodobnymi interwencjami popisywał się nasz bramkarz, Kamil Lasik. Golkiperowi pomagali dobrze ustawieni w defensywie koledzy.

Portowcy odetchnęli z ulgą dopiero w końcówce, gdy po akcji Artura Jurczaka z Adamem Jonczykiem ten drugi podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Do końca meczu pozostały cztery minuty, które goście postanowili rozegrać z wycofanym bramkarzem. Chorzowianie nawet w przewadze nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie świetnego tego dnia szczecińskiego bramkarza.

Następny mecz szczecinianie zagrają w Zduńskiej Woli, gdzie zmierzą się z miejscową Gattą. Pogoń wskoczyła na drugie miejsce w tabeli.

Pogoń '04 Szczecin - Clearex Chorzów 2:0 (1:0)
Bramki: Maćkiewicz (9), Jonczyk (36).
Pogoń '04: Lasik - Jurczak, Bugański, Jonczyk, Maćkiewicz, Shamotii, Jakubiak, Gepert, Krzyżanowicz.