MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poczta Polska na Euro 2012

mdr
Jedna z 24 kartek przygotowanych przez Pocztę Polską.
Jedna z 24 kartek przygotowanych przez Pocztę Polską.
Obejrzyj stadiony Euro 2012…na znaczkach pocztowych

Poczta Polska wprowadzi 8 czerwca do obiegu 4 znaczki ze stadionami Euro 2012. To oficjalne znaczki wydane przez Pocztę Polską w ramach umowy licencyjnej podpisanej z UEFA. Rarytasem filatelistycznym będzie specjalny blok zawierający wszystkie cztery walory.

Na znaczkach Poczty Polskiej znalazły się Stadion Narodowy w Warszawie, stadion w Gdańsku, stadion miejski w Poznaniu i stadion miejski we Wrocławiu. Wizerunkom stadionów na znaczkach towarzyszy grafika związana z Euro 2012.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, i w nakładzie 640 tys. sztuk każdy. Dla miłośników futbolu, Poczta przygotowała także dodatkową filatelistyczną atrakcję. Wszystkie znaczki ze stadionami można kupić również w formie bloku. Trzeba jednak się pospieszyć, bo jego nakład wynosi tylko 96 tysięcy sztuk. Autorem projektów jest artysta plastyk Bożydar Grozdew.

W dniu wejścia znaczków do sprzedaży klienci będą mogli podstemplować je okolicznościowymi datownikami i nabyć towarzyszące wydaniu koperty pierwszego dnia obiegu.

Walory związane z Euro 2012 będzie można kupić od 8 czerwca nie tylko w placówkach pocztowych, ale również w internetowym sklepie filatelistycznym Poczty Polskiej http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński