Pływanie: Mistrzostwa Polski w Szczecinie. Osiem medali - ósme miejsce

(dc)
Sztafeta zawodników Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecin zdobyła tytuł wicemistrzów Polski na dystansie 4 x 200 metrów stylem dowolnym ostatniego dnia rozegranych w Szczecinie mistrzostw kraju na basenie 25-metrowym.

Sztafeta w składzie Dawid Zieliński, Maciej Hreniak, Mateusz Matczak i Przemysław Stańczyk przegrała tylko z zespołem AZS AWF Warszawa.

Nasi pływacy przegrali z rywalami o 0,91 sekundy. Warszawianie wypełnili minimum na zbliżające się mistrzostwa świata w Dubaju (naszym pływakom się to nie udało).

W sumie w mistrzostwach Polski w Szczecinie reprezentanci MKP wywalczyli 8 medali - 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe. W klasyfikacji medalowej nasz klub zajął ósmą pozycję.

Więcej o medalach szczecinian - w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu". A o wpadkach podczas mistrzostw Polski przeczytasz we wtorkowym papierowym wydaniu "Głosu".