MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Planujesz spędzić wakacje w Rzeszowie? Przygotuj się na nowe atrakcje w mieście

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Wideo
od 7 lat
Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego, przygotowuje się na powitanie nowych, zielonych atrakcji, które mają uczynić miasto jeszcze piękniejszym i bardziej przyjaznym dla mieszkańców oraz turystów. Z okazji 670-lecia miasta, przez cały rok odbywają się różnorodne wydarzenia, a nowo powstające projekty już teraz wzbudzają ogromne zainteresowanie.

Spis treści

Nowe atrakcje Rzeszowa stawiają na zieleń

Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego, w tym roku obchodzi swoje 670-lecie. Z tej okazji mieszkańcy i turyści mogą liczyć na nowe, zielone atrakcje, które pojawią się w różnych częściach miasta. Wkrótce powstaną ogród motyli, łąka krokusowa i łąka niebieska, które wzbogacą miejską przestrzeń i sprawią, że Rzeszów stanie się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem do życia i odwiedzania.

Ratusz i Rynek w Rzeszowie
Rzeszów, celebrując swoje 670-lecie, wprowadza innowacyjne i ekologiczne projekty, które uczynią miasto jeszcze piękniejszym i bardziej przyjaznym. Ogród motyli, łąka krokusowa i niebieska łąka nad Wisłokiem to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców i turystów. Agawa288/wikimedia.org/zdjęcie ilustracyjne

Jedną z najciekawszych nowości będzie ogród motyli, który powstanie na działkach w sąsiedztwie trzmielowiska oraz zejścia z kładki łączącej bulwary z osiedlem Nowe Miasto. To miejsce ma stać się prawdziwym rajem dla miłośników przyrody. Ogród zostanie obsadzony roślinami wabiącymi motyle, takimi jak astry, budleje, jeżówki, kocimiętki, szałwie i lawendy. Dodatkowo ustawione będą specjalne domki dla motyli, co zapewni im schronienie i sprzyjać będzie zwiększeniu populacji tych pięknych owadów.

Czytaj też: Najlepsze atrakcje Podkarpacia: 29 pomysłów na weekend pod Rzeszowem. Zamki, skanseny, szlaki, tajemnicze miejsca i inne niespodzianki

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, zapowiedział również, że na terenie ogrodu powstaną minidomki dla owadów. Projekt ma być gotowy do końca czerwca. Ogród motyli ma nie tylko zachwycać pięknem, ale także edukować o znaczeniu ochrony przyrody i roli owadów w ekosystemie.

Mapa:

W mieście powstaną kolorowe łąki kwietne

W samym sercu Rzeszowa, na zieleńcu przy placu Cichociemnych, zakwitnie łąka krokusowa. Ta kolorowa oaza ma stać się nowym symbolem miasta, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i turystów. Łąka krokusowa to nie tylko estetyczne wzbogacenie przestrzeni miejskiej, ale także sposób na zwiększenie bioróżnorodności w centrum miasta.

Widok na Rzeszów z wieży
Jedną z najciekawszych nowości będzie ogród motyli, który pojawi się na rzeszowskich bulwarach, w pobliżu trzmielowiska i zejścia z kładki łączącej bulwary z osiedlem Nowe Miasto. W ogrodzie zostaną posadzone rośliny wabiące motyle, takie jak astry, budleje, jeżówki, kocimiętki, szałwie i lawendy. Dodatkowo, aby przyciągnąć te piękne owady, w ogrodzie staną specjalne domki dla motyli. Paweł Dubiel/Polska Press/zdjęcie ilustracyjne

Krokusy, które będą tam posadzone, stworzą wiosną malowniczy krajobraz, a ich obecność przyczyni się do poprawy jakości powietrza i stworzenia przyjaznego środowiska dla owadów zapylających. Łąka krokusowa z pewnością stanie się jednym z ulubionych miejsc spacerowych rzeszowian i gości miasta.

Kolejną atrakcją będzie łąka niebieska, która powstanie na zieleńcu pomiędzy Wisłokiem a budynkami Zespołu Szkół Gospodarczych. Ta nowa przestrzeń rekreacyjna zostanie obsadzona roślinami o niebieskich kwiatach, tworząc wyjątkowy, kolorowy krajobraz. Projekt ma na celu nie tylko upiększenie okolicy, ale także promowanie aktywności na świeżym powietrzu i zachęcanie do spędzania czasu wśród natury.

Fara wieża widokowa w Rzeszowie
Inwestycje w nowe zielone atrakcje w Rzeszowie są możliwe dzięki „Zielonemu Funduszowi dla Rzeszowa”, na który spółka InPost wpłaciła 96 tys. zł. Dzięki tym środkom miasto zyska nowe miejsca do wypoczynku i rekreacji, a także przyczyni się do zwiększenia bioróżnorodności w miejskim ekosystemie. Paweł Dubiel/Polska Press/zdjęcie ilustracyjne

Łąka niebieska będzie idealnym miejscem na pikniki, spacery i relaks z widokiem na malowniczą rzekę Wisłok. Dla mieszkańców i turystów będzie to doskonałe miejsce na chwilę wytchnienia i kontakt z naturą, bez konieczności opuszczania miasta.

Zielone inwestycje w Rzeszowie

Wszystkie te projekty są finansowane z „Zielonego Funduszu dla Rzeszowa”, na który spółka InPost wpłaciła 96 tys. zł. Dzięki temu możliwe jest realizowanie takich inicjatyw, które mają na celu poprawę jakości życia w mieście i zwiększenie jego atrakcyjności turystycznej.

Panorama Rzeszowa
Rzeszowianie z niecierpliwością czekają na zakończenie tych inwestycji. Nowe atrakcje nie tylko urozmaicą miejską przestrzeń, ale także przyciągną turystów i zwiększą atrakcyjność Rzeszowa jako miejsca do życia i odwiedzania. Krzysztof Kapica/Polska Press/zdjęcie ilustracyjne

Rzeszów nieustannie się rozwija, oferując swoim mieszkańcom i odwiedzającym nowe, wyjątkowe miejsca. Ogród motyli, łąka krokusowa i łąka niebieska to tylko niektóre z przykładów, jak miasto stawia na zielone inicjatywy, które przynoszą korzyści zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie tych inwestycji i możliwość cieszenia się nowymi atrakcjami Rzeszowa.

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Źródła: PAP, Facebook - Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa, turystyka.wp.pl

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Podróży codziennie. Obserwuj Stronę Podróży!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Planujesz spędzić wakacje w Rzeszowie? Przygotuj się na nowe atrakcje w mieście - Strona Podróży

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński