MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PiS odkrywa karty. Były wojewoda powalczy o fotel prezydenta Szczecina

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Prezentacja kandydatów odbyła się w szczecińskiej siedzibie PiS
Prezentacja kandydatów odbyła się w szczecińskiej siedzibie PiS Andrzej Szkocki
Szczecin wart jest zmiany - mówi Zbigniew Bogucki, poseł PiS i były wojewoda zachodniopomorski, który zmierzy się z Piotrem Krzystkiem o fotel prezydenta Szczecina. Znamy też liderów startujących do sejmiku i Rady Miasta Szczecin.

Prezentacja kandydatów odbyła się w szczecińskiej siedzibie PiS. Decyzja Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości odnośnie kandydata na prezydenta Szczecina zapadła w minionym tygodniu. Kandydata przedstawił Joachim Brudziński, europoseł PiS.

- Naszą "lokomotywą" wyborczą będzie poseł Zbigniew Bogucki, dawny wojewoda zachodniopomorski. Myślę, że nie jest to dla nikogo większym zaskoczeniem. Przez ostatnie 8 lat, będąc u władzy, jako obóz Zjednoczonej Prawicy, jako Prawo i Sprawiedliwość, wielokrotnie dawaliśmy dowody, że dla nas Szczecin nie ma barw partyjnych. Staraliśmy się przez te ostatnie lata jako rządzący udowodnić, że polityka może mieć wymiar merytoryczny. Polityka może być działalnością skierowaną na dobro wszystkich obywateli, wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich poglądów politycznych, partyjnych, obok tego bardzo ostrego, intensywnego sporu, który toczy się w naszym kraju już od 2015 roku - mówił Joachim Brudziński.

Zbigniew Bogucki nie ujawnił szczegółów programu, ale wskazał kilka ważnych zadań: to m.in. komunikacja miejska i rady osiedla. Poseł zaprosił do współpracy wszystkie organizacje, fundacje, stowarzyszenia, ruchy miejskie. Zapewnił, że jest otwarty do współpracy.

- Kiedyś Henryk z Nawarry powiedział, że "Paryż wart jest mszy". Szczecina wart jest zmiany dla szczecinian. Myślę, że to widzimy w wielu aspektach funkcjonowania miasta - mówi Zbigniew Bogucki. - Dlatego mówimy "tak" dla sprawnej komunikacji. Trzeba zwrócić uwagę, szczególnie na kobiety. Myślę, że one są niestety przez ostatnie lata zauważane tylko w takiej warstwie fasadowej, tak niewiele robi się dla kobiet mieszkających w Szczecinie. Mówimy tak dla rozwoju inwestycji, a jeżeli spojrzymy na rozwój Szczecina, to w ostatnich kilkunastu latach rozwinął się bardzo, ale inne miasta rozwijały się jeszcze bardziej: Wrocław, Poznań, Trójmiasto. Dlaczego my wciąż mamy być tym mniejszym bratem tych wielkich miast? Myślę, że szczecinianie to są dumni ludzie i są tego warci, żeby Szczecin był w ekstraklasie, a nie zawsze gdzieś w drugiej kolejności.

Zdaniem kandydata na prezydenta, obecne władze miasta, zbyt mało pomagają przedsiębiorcom. Ważne jest wsparcie dla osiedlowców.

- Musimy powiedzieć "tak" dla głosu mieszkańców. Ten głos nie jest słyszany, jeżeli patrzymy na budżet obywatelski, na projekty, które były obiecane, które wygrały, które nie są realizowane. Jeżeli patrzymy na rady osiedli, które są marginalizowane dzisiaj przez magistrat, przez prezydenta, przez administrację miasta, to znowu jest pewna fasadowość. Udawanie pewnych ruchów, a de facto te rady, które powinny napędzać działania miasta i wskazywać, co chcą mieszkańcy, czego potrzebują, czego oczekują, nie są słuchane.

Zbigniew Bogucki wierzy w sukces i zwycięstwo w drugiej turze.

- Wychodzimy na boisko nie po to, żeby przegrać 1-0, tylko żeby wygrać co najmniej 1-0 i myślę, że na to nas stać i nawet ci, którzy dzisiaj pewnie w te słowa, które wypowiadam, nie wierzą, mogą się o tym przekonać najpierw w pierwszej, a później w drugiej turze wyborów - zapewnia poseł PiS.

W czasie spotkania zaprezentowano również kandydatów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i Rady Miasta Szczecin. Jedynką listy PiS w okręgu szczecińsko polickim jest Agnieszka Kurzawa, radna miejska, która w ostatnich wyborach parlamentarnych startowała do Senatu.

Liderem okręgu numer 1 do Rady Miasta Szczecin (Prawobrzeże) będzie Krzysztof Romianowski. Na Pomorzanach (okręg numer 2) "jedynką" jest Maciej Kopeć. W Śródmieściu o mandat radnego powalczy Marcin Pawlicki, natomiast na Pogodnie o zwycięstwo powalczy Janusz Jagielski. W okręg nr 5 (Północ Szczecina) o mandat radnego będzie walczył Dariusz Smoliński.

- Będziemy w najbliższych dniach i tygodniach, do końca lutego przedstawiać opinii publicznej naszych kandydatów w całym województwie zachodniopomorskim. Myślę, że w drugiej połowie lutego przedstawimy kandydata na prezydenta Koszalina, także kandydatów na wójtów, burmistrzów. W tej chwili jesteśmy w trakcie spotkań rozmów z przedstawicielami struktur Prawa i Sprawiedliwości w każdym powiecie - informuje Paweł Szefernaker, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego PiS w Województwie Zachodniopomorskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński