Piotr Lisek nowym ambasadorem marki KIA Polmotor. Tyczkarz odebrał kluczyki do nowego auta

Materiał promocyjny
Medalista mistrzostw świata w skoku o tyczce - Piotr Lisek, oficjalnie został ambasadorem marki KIA Polmotor. Od teraz w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio (i nie tylko) będzie mu towarzyszył nowoczesny SUV KIA Sorento od Grupy Polmotor.

Prestiżowy tytuł, wraz z kluczykami do nowego auta, sportowiec odebrał na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie.

- Kolejne nasze marzenie właśnie się spełnia - powiedział Konrad Kijak, dyrektor handlowo-administracyjny Grupa Polmotor. - Nasz samochód, nowy model KIA Sorento, bezpiecznie dowiezie Piotra Liska do Igrzysk w Tokio. To dla nas zaszczyt i jednocześnie wielka satysfakcja. Wspieramy wspaniałego sportowca, najwyżej skaczącego tyczkarza w historii polskiej lekkoatletyki.

Nowy model KIA Sorento ułatwi tyczkarzowi dojazd na zawody, obozy, treningi i imprezy sportowe, a także posłuży do transportu niezbędnych rzeczy.

- SUV to dla mnie najpraktyczniejsze rozwiązanie - wyjaśnia Piotr Lisek. - Sam jestem duży i potrzebuje sporo miejsca w aucie, a do tego mam mnóstwo bagażu, który jadąc na zawody czy treningi muszę przewieźć z punktu A do punktu B. Nowa KIA na pewno mi w tym pomoże. Zapewniam też, że samochodem będę chętnie poruszał się po naszych szczecińskich ulicach.

- Cieszymy się, że nasz ambasador prywatnie również będzie reprezentował markę KIA. - dodaje Konrad Kijak. - Zdajemy sobie sprawę, że Piotrowi wkrótce powiększy się rodzina, dlatego wybierając odpowiedni model, mieliśmy na uwadze wygodę przyszłych rodziców, a także bezpieczeństwo - ich oraz ich dziecka.

W tym zakresie KIA Sorento może poszczycić się całą gamą nowych systemów: układ DAW ostrzega kierowcę w przypadku utraty koncentracji na drodze; LKAS pomaga utrzymać właściwy pasa ruchu; HBA służy jako asystent świateł drogowych, a FCAA zahamuje awaryjnie gdy wykryje zagrożenie zderzenia czołowego. SUV-a wyróżnia także wygląd.

Charakterystyczne wykończenie osłony chłodnicy w kształcie “tygrysiego nosa”, światła wykonane w technologii LED czy wyraziste felgi. W dodatku model, którym będzie poruszał się sportowiec został ozdobiony specjalną grafiką.

- Moje życie na pewno wkrótce się zmieni - mówi Piotr Lisek. - Wierzę, że będzie to bardzo pozytywna zmiana. Motywacja do osiągania kolejnych sportowych sukcesów rośnie we mnie z każdym dniem zbliżającym mnie do narodzin dziecka. Obecnie przygotowuję się do Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Katarze. Cel jest jeden - stanąć na podium. Z takim wsparciem mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli.