Piłkarska sobota. Wygrana Vinety, remis Olimpii, porażka rezerw Pogoni

od 16 lat
W 1. kolejce nowego sezonu III ligi bałtyckiej Vineta Wolin pokonała u siebie KS Chwaszczyno 4:2, a Pogoń II Szczecin przegrała na własnym boisku z Lechem II Poznań 0:1. Natomiast na inaugurację sezonu ekstraligi kobiet Olimpia Szczecin na wyjeździe podzieliła się punktami z Mitechem Żywiec.

Vineta prowadziła już do przerwy 2:1, po golach Adama Nagórskiego (6.minuta) i Kacpra Wittbrodta (11.). Na 3:1 wynik podwyższył ponownie Adam Nagórski. Goście w 68. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Wynik w 90. minucie ustalił Bartosz Ława po strzale z rzutu karnego.

Rezerwy Pogoni przegrały z drugim zespołem Lecha Poznań. Zwycięską bramkę dla Kolejorza zdobył w 16. minucie 17-letni Dawid Kurminowski.

W obu drużynach zabrakło piłkarzy z ekstraklasy. Paweł Sikora, trener Portowców, dał szansę debiutu czterem piłkarzom. Po raz pierwszy w III lidze zagrali Gracjan Jaroch, Marcel Stefaniak, Mateusz Bartolewski i Aron Stasiak.

- Oni potrzebują czasu - ocenił szkoleniowiec. - Jedni zagrali lepiej, a drudzy gorzej, ale chcieli coś zrobić i pokazać się. Każdy chciał wykorzystać swój czas.

W niedzielę gra trzecia nasz ekipa. Świt Skolwin podejmie Leśnik Manowo (godz. 15, boisko przy ul. Stołczyńskiej).

Niespodziankę sprawiły piłkarki Olimpii Szczecin, które zremisowały 1:1 z trzecim zespołem poprzedniego sezonu - Mitechem Żywiec. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobyła Dominika Łuczak.