Piłka wodna: Arkonia Szczecin straciła pozycję wicelidera

Michał Diakonów
Michał Diakonów Andrzej Szkocki
Podczas zimowej przerwy w Arkonii doszło do zmiany trenera. Krzysztofa Kupisa zastąpił Michał Diakonów, doświadczony bramkarz drużyny

Zadebiutował podczas ostatniego weekendu w Poznaniu. Arkonia walczyła z tamtejszym Waterpolo o pozycję wicelidera.

W sobotę szczecinianie prowadzili 7:5 przed ostatnią kwartą, ale na finiszu poznaniacy doprowadzili do serii rzutów karnych. Ten konkurs nasz zespół wygrał 4:2, ale za wygrany mecz zainkasowała tylko 2 oczka. W niedzielny rewanż Arkonia dobrze rozpoczęła, ale nie wytrzymała trudów spotkania i po przerwie dominowali gospodarze (9:6). Waterpolo zainkasowało 3 punkty i dzięki temu wyprzedziło nasz zespół w tabeli.

Kolejne mecze Arkonia rozegra we Floating Arena w Szczecinie w ostatni weekend marca. Rywalem będzie GKPW 59 Gorzów.

Polecamy również: Magazyn sportowy Gs24: Wyjazd mistrza i słaba seria Pogoni