Pierwszoligowiec lepszy od Portowców w sparingu. Pogoń Szczecin przegrała aż 1:4

(mc)
Jedyną bramkę dla Pogoni zdobył Serb Pavle Popara.
Jedyną bramkę dla Pogoni zdobył Serb Pavle Popara. Andrzej Szkocki
W środę w Pobierowie Portowcy rozegrali pierwszy zimowy sparing. Dość niespodziewanie ulegli grającej szczebel niżej Chojniczance Chojnice 1:4. Pierwszego gola stracili w 1. minucie.

Pogoń w Pobierowie wystąpiła bez Wojciecha Golli, który udał się już na zgrupowanie reprezentacji Polski, a już w sobotę może zadebiutować w kadrze Adama Nawałki przeciwko Norwegii.

Trener Dariusz Wdowczyk postawił w pierwszej połowie na bardzo młody zespół. W tym zestawieniu jedynie Wojciech Lisowski i Jakub Bąk grali regularnie w ekstraklasie jesienią. W składzie znalazł się również jedyny testowany piłkarz, czyli Pavle Popara. Portowcy stracili gola już w 1. minucie. zawodnicy Chojniczanki wywalczyli rzut karny. Tego na bramkę zamienił Andrzej Rybski. Pogoń rzuciła się do odrabiania strat, jednak próby Lisowskiego, Michała Walskiego czy Patryka Paczuka nie przyniosły powodzenia. Tymczasem drugiego gola zdobyła Chojniczanka. Znowu na listę strzelców wpisał się Rybski, tym razem po podaniu od byłego Portowca, Arkadiusza Mysony. Z kolei kapitanem pierwszoligowca w tym pojedynku był inny były pogoniarz, a więc Błażej Radler.

Nie minęło pół godziny, a Chojniczanka po kontrze zdobyła trzecią bramkę. Wtedy Pogoń jeszcze zareagowała. Ładnego gola zdobył Popara i wydawało się, że powoli wszystko będzie wracać na właściwy tor. Tymczasem przed przerwą Chojniczanka jeszcze podwyższyła wynik na 4:1.

Na drugą połowę trener Wdowczyk posłał już zdecydowanie mocniejszy skład. Zagrali Takafumi Akahoshi, Bartosz Ława, czy Patryk Małecki. Pogoń atakowała, miała trochę stałych fragmentów gry, jednak wynik się nie zmieniał. W końcówce doskonałą okazję miał jeszcze Adam Frączczak, ale nie zdołał zmniejszyć rozmiarów porażki.

W sobotę w Pobierowie Pogoń o godzinie 12 zagra z Flotą Świnoujście.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 1:4 (1:4)
Bramka dla Pogoni: Popara (35).
Pogoń: Rudnicki (46 Kudła) - Lisowski (46 Frączczak), Fijałkowski (46 Rudol), Koj (46 Hernani), Jałoszyński (46 Lewandowski) - Bąk (46 Murayama), Kort (46 Ława), Popara (46 Akahoshi), Walski (46 Bartoszewicz), Kun (46 Małecki) - Paczuk (46 Kozłowski).