Pierwsza porażka Spójni Stargard w I lidze

Arkadiusz Soczewski rzucił 8 punktów i miał 10 zbiórek
Arkadiusz Soczewski rzucił 8 punktów i miał 10 zbiórek Tadeusz Surma
Koszykarze Spójni Stargard przegrali w Ostrowie Wielkopolskim ze Stalą 67:79. To pierwszy w tym sezonie przegrany mecz Spójni.

W dzisiejszym spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim zagrały drużyny, które jeszcze w tym sezonie nie przegrały. Stal Ostrów Wielkopolski i Spójnia Stargard miały po cztery zwycięstwa. Zapowiadało się więc na wyrównany pojedynek. Tak było, ale tylko do połowy spotkania. Po dwudziestu minutach gospodarze wygrywali tylko trzema punktami.

W trzeciej kwarcie uwidoczniła się przewaga Stali, która odskoczyła gościom o kolejnych sześć punktów. W czwartej kwarcie raz za razem gospodarze punktowali osiągając w 35 minucie dziewiętnastopunktową przewagę. W kolejnej minucie, po celnej trójce, Stal wygrywała 78:57. Spójnia nie miała szans na zwycięstwo. Przegrała 67:79.

W dzisiejszym spotkaniu kontuzji nabawił się Marcin Stokłosa, który do czasu gdy grał, rzucił 16 punktów. Gracze Spójni najwięcej problemów mieli z zawodnikami, którzy w przeszłości grali w stargardzkim zespole. Adrian Suliński rzucił 24 punkty, a Tomasz Ochońko 19.

Stal Ostrów Wielkopolski - Spójnia Stargard 79:67 (26:23, 20:20, 15:9, 18:15)
Spójnia: Pluta 17 (trzy razy za 3 pkt), Stokłosa 16 (3), Żytko 14 (1), Soczewski 8, Wróblewski 8 (2), Bigus 2, Bodych 2, Kasprzak, Mieczkowski.