PGNIG Superliga: Wicemistrz był za mocny dal Sandra Spa Pogoni Szczecin

Gracze Pogoni nadal będą zajmować miejsce zagrożone spadkiem.
Gracze Pogoni nadal będą zajmować miejsce zagrożone spadkiem. Andrzej Szkocki
Sandra Spa Pogoń Szczecin nie sprawiła sensacji w piątkowym spotkanie z Orlen Wisłą Płock i uległa wicemistrzowi Polski 27:38 (13:20).

Goście bardzo mocno naciskają Vive Kielce w rozgrywkach ekstraklasy szczypiornistów oraz z powodzeniem występują w europejskich pucharach. Do Szczecina przyjechali jako zdecydowani faworyci i z takim zadaniem potrafili sobie poradzić.

Pogoń dobrze walczyła przez pierwsze 20 minut. Wisła prowadziła 1-2 bramkami, ale szczecinianie doprowadzali do remisów. Problem zrobił się w ostatnim fragmencie I połowy. Wisła zdobyła siedem bramek, Pogoń potrafiła odpowiedzieć dwiema. Takiej przewagi gospodarze już nie mogli odrobić, choć po zmianie stron próbowali walczyć.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Wisła Płock 27:38 (13:20). Pogoń: Viunyk, Wiśniewski, Andrysiak - Gierak 5, Krysiak 4, Bosy 3, Starcevic 3, Krok 3, Jedziniak 3, Kapela 2, Polok 2, Zalewski 2, Wrzesiński, Markowski, Krupa.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani