Pewne zwycięstwo Pogoni '04 w Gliwicach. Jest wiceliderem

Mateusz Gepert zdobył jedną z bramek dla Pogoni w Gliwicach.
Mateusz Gepert zdobył jedną z bramek dla Pogoni w Gliwicach. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń '04 Szczecin pokonała 3:0 zespół GAF Omega Gliwice w wyjazdowym meczu 5. kolejki Futsal Ekstraklasy.

Portowcy wygrali wyraźnie, ale bramki zaczęli strzelać dopiero w drugiej połowie. W 29. minucie Artur Jurczak sprytnie przerzucił piłkę nad bramkarzem. Chwilę później goście dwukrotnie w jednej akcji trafili w poprzeczkę.

Na sześć minut przed końcem Mateusz Gepert wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Ci jeszcze raz trafili w poprzeczkę, ale goście znów mieli szczęście. W końcówce ustalili wynik na 3:0.

Pogoń jest wiceliderem tabeli, ale do rozegrania został jeszcze jeden mecz 5. kolejki. Za tydzień Portowcy grają w Chojnicach z Red Devils.

GAF Omega Gliwice – Pogoń '04 Szczecin 0:3 (0:0)
Bramki:Jurczak (29), Gepert (34), Szamotii (36).
Pogoń: Lasik, Koszmider – Jakubiak, Kubik, Szamotii, Maćkiewicz, Gepert, Tubacki, Bugański, Jurczak, Jonczyk, Żebrowski, Kawczak, Krzyżanowicz.