Pekao Szczecin Open. Ciaś awansował dalej. Dwóch Polaków odpadło. ZDJĘCIA

Paweł Ciaś stoczył emocjonujący pojedynek, ale ostatecznie był lepszy od Vita Koprivy. Andrzej Szkocki
Za nami pierwszy dzień turnieju głównego Pekao Szczecin Open. W poniedziałek odbyły się również finały eliminacji do niego. Paweł Ciaś po ciekawym meczu awansował do kolejnej rundy.

Korty przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie po dwóch latach znowu w pełni ożyły. 28. edycja jednego z najlepszych challengerów na świecie rozpoczęła się w niedzielę od gier eliminacyjnych. W poniedziałek odbyły się finały eliminacji. Znalazł się w nich jeden Polak, Maciej Rajski. 30-letni zawodnik grał o udział w turnieju głównym z Rosjaninem, Aleksiejem Watutinem. Rajski robił, co mógł, walczył do ostatniej piłki, ale ostatecznie przegrał w trzech setach 5:7, 6:3, 6:4.

Pierwszej rundy turnieju głównego nie przebrnął Daniel Michalski, który w tej edycji challengera od organizatorów dostał „dziką kartę”. Michalski trafił na Thai-Sona Kwiatkowskiego. To Amerykanin wietnamskiego pochodzenia, a polsko brzmiące nazwisko nie jest przypadkiem. Ojcem Kwiatkowskiego jest Polak, ale on sam jest już obywatelem USA. Amerykanin pokonał Michalskiego, ale Polak nie poddał się bez walki. Kwiatkowski wygrał 6:3, 4:6, 6:1.

Rozstawiony z nr 4 w turnieju i dobrze znany w Szczecinie Marco Cecchinato pokonał pierwszą rundę. Ograł Austriaka Dennisa Novaka 6:3, 6:3. Dołączył do Włocha jego rodak, Stefano Travaglia - 3:6, 6:1, 6:4 z Sumitem Nagalem z Indii. W zmaganiach zostaje także turniejowa „szóstka”, czyli Thiago Monteiro. Brazylijczyk pokonał Kanadyjczyka Stevena Dieza 6:0, 6:3.

Po raz kolejny w turnieju Pekao Szczecin Open bierze udział Paweł Ciaś. Tym razem otrzymał „dziką kartę” za zdobycie tytułu najlepszego zawodnika tegorocznej edycji cyklu Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. Ciaś walczył w pierwszej rundzie z Czechem Vitem Koprivą.27-latek z Polski wygrał w pierwszym secie 6:2, pokazując ładny tenis. W drugiej partii Ciaś znowu grał dobrze i prowadził już 4:1 w gemach, ale rywal wyszedł z tego stanu na 4:4. Czech, który jest 198. rakietą rankingu ATP był w uderzeniu i wygrał także dwa kolejne gemy i całego seta 6:4. W trzeciej partii znowu na początku lepiej wyglądał Kopriva, który najpierw przełamał Polaka, a następnie wygrał gema przy swoim podaniu. To tylko rozgniewało Ciasia, który wygrał dwa trudne gemy i jeden łatwiejszy. Polak nie wypuścił szansy z rąk i awansował do kolejnej rundy, kończąc seta 6:4. W innym meczu Duńczyk Holger Rune 6:3, 7:5 pokonał Taro Daniela z Japonii.

W "meczu dnia" Hiszpan Pablo Andujar-Alba pokonał rodaka Carlosa Tabernera 7:6, 6:4.

Pierwszy mecz we wtorek o godz. 11, spotkanie dnia serwowane jest nie przed g. 19. Drabinka i plan gier na stronie turnieju.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani