Pekao Open: Mamy Polaka w drugiej rundzie

dc
Marcin Gawron w drugiej rundzie
Marcin Gawron jako jedyny z czterech Polaków, którzy wystąpili dziś w pierwszej rundzie szczecińskiego challlengera Pekao Szczecin Open zdołał wygrać swój mecz. Po zaciętej walce, mimo kłopotów w kciukiem pokonał Mołdawianina Radu Albota 5:7, 6:4, 7:5.

Turniej Pekao Open Szczecin

Gawron to góral i jest zacięty. Na korcie przynosi to piękne efekty. Były ćwierćfinalista szczecińskiego turnieju walczył, nie odpuszczał i cel osiągnął. W drugiej rundzie zagra z rozstawionym z nr. 7 Argentyńczykiem Horacio Zeballosem.

Nie powiodło się natomiast Piotrowi Gadomskiego, Andriejowi Kapasiowi oraz szczecinianinowi Arkadiuszowi Kocyle. Ten ostatni stoczył dość niespodziewanie zacięty mecz z rozstawionym z nr. 5 Brazylijczykiem Joao Souzą. Nas tenisista wygrał pierwszego seta 6:3, ale w drugim przy stanie 3:3 doznał skurczy w nodze. I ostatecznie mimo pewnych szans przegrał 6:3, 5:7, 3;6. - Nie sądziłem, że mogę być tak bliski zwycięstwa - nie ukrywał po meczu.

Brawa należą się Kapasiowi, który stoczył bardzo zacięty mecz z rozstawionym z nr. 1 Hiszpanem Albertem Montanesem, 42. zawodnikiem na świecie. Kapaś pierwszego seta przegrał w tie-braeku, drugiego wygrał w tie-braeku i dopiero w trzecim Hiszpan raz przełamał Polaka i wygrał 6:3.

Michał Przysiężny przegrał z Francuzem Axelem Michonem 2:6, 6:1, 5:7