MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Szczecinie ignorują obostrzenia? Blisko 1500 kontroli w pojazdach

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Blisko 1500 kontroli w związku za pandemią Covid-19 od początku roku przeprowadzono w pojazdach szczecińskiej komunikacji miejskiej. Niestety, część pasażerów nie stosuje się do obostrzeń.

- Od początku roku do połowy kwietnia w szczecińskich autobusach i tramwajach przeprowadzono 1405 interwencji i kontroli związanych z pandemią. Wręczono 153 mandaty a 17 osób pouczono - informuje Anna Szotkowska, zastępca prezydenta miasta w odpowiedzi na interpelację radnej Agnieszki Kurzawy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Na polecanie wojewody, część strażników miejskich (w Szczecinie to 30 funkcjonariuszy) patroluje miasto w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Działania te odbywają się zgodnie ze wskazaniem komendanta Miejskiej Komendy Policji. Obszar działania strażników miejskich jest na bieżąco uzgadniany z policją.

- Pomimo umieszczania w autobusach i tramwajach informacji o maksymalnej liczbie pasażerów, obowiązku zakrywania nosa i ust oraz oznakowania niedostępnych dla pasażerów miejsc siedzących, obowiązujące zasady są naruszane, a oznaczenia usuwane, zrywane lub niszczone - dodaje Anna Szotkowska.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie skieruje jednak pismo przypominające przewoźnikom o konieczności prawidłowego oznakowania komunikacji miejskiej. Z kolei zwiększenie liczby patroli strażników nie jest możliwe, ponieważ inspektorzy zajmują się również interwencjami związanymi z porządkiem i czystością.

ZOBACZ TEŻ:

Zużyte maseczki budulcem dla dróg?

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński