Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie zaprasza na Dzień Otwartej Szkoły

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Drzwi do zabytkowej Willi Grawitza w Szczecinie zostaną w środę otwarte dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć naukę w szkole muzycznej. To ostatnia szansa, by dobrze poznać nie tylko budynek, ale również nauczycieli i wziąć udział w zajęciach.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego jest jedną z najbardziej aktywnych placówek edukacyjnych w Szczecinie. Już dwukrotnie w obecnym roku szkolnym organizowała Dzień Otwartej Szkoły. Zbliża się trzecia i ostatnia edycja tej akcji.

- Dwa poprzednie spotkania z rodzicami i dziećmi, które chciałyby się u nas uczyć, cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi Anna Tarnowska, dyrektor szkoły. – Najczęściej odwiedzane były sale dydaktyczne takich instrumentów jak skrzypce, akordeon, flet i fortepian, ale warto podkreślić, że uczymy gry na 17 instrumentach i na pewno każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie – dodaje.

CZYTAJ TEŻ:

Siedziba główna PSM I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego mieści się w budynku Willi Grawitza przy alei Wojska Polskiego 115, a drugi punkt jest na prawobrzeżu - w Zespole Szkół, nr 2 przy ulicy Portowej 21. To drugie miejsce prowadzenia zajęć w ramach działalności szkoły powstało z myślą o tym, by dzieci z prawobrzeża, czy takich miejscowości jak Załom, nie musiały dojeżdżać tak daleko na lekcje w ciągu tygodnia.

W programie Dnia Otwartej Szkoły znajduje się m.in. zwiedzanie budynku szkoły, możliwość wejścia do każdej klasy instrumentu głównego oraz zajęć teorii muzyki, obejrzenie instrumentów muzycznych, możliwość obserwowania lekcji indywidualnych, uzyskanie informacji na temat specyfiki gry na danym instrumencie czy też informacji o zasadach rekrutacji.

ZOBACZ TEŻ:

Dzień Otwartej Szkoły zaplanowany jest na 26 lutego, w godzinach 16-19. Rekrutacja rozpocznie się 2 marca i potrwa do 8 kwietnia.

Szczecińska Willa Grawitza, w której obecnie mieści się szkoła muzyczna, została w ubiegłym roku wyróżniona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w prestiżowym konkursie „Zabytek Zadbany”.

CZYTAJ TEŻ:


Na przełomie XIX i XX wieku niezagospodarowane piaszczyste tereny pomiędzy Krzekowem a Łęknem przeznaczono pod zabudowę i tak na bazie szachownicowego układu ulic powstało dzisiejsze Pogodno, zdaniem wielu - najpiękniejsza dzielnica willowa w Polsce. Pierwsze zabudowania powstały wzdłuż trzech równoległych do siebie ulic Wieniawskiego (Storbeckstrasse), Konopnickiej (Dunkerstrasse) i Brodzińskiego. Najstarszy dom znaleźliśmy z 1898 roku. W 1900 roku mieszkało tu 48 osób. Spacerując po uliczkach uwieczniliśmy najstarsze, przepiękne wille Pogodna, w tym jedną przypominająca zamek. Znajduje się przy Wieniawskiego. ZOBACZ TAKŻE:Dni Twierdzy w Świnoujściu, czyli wielka lekcja historii, dobra zabawa i niesamowite widowisko

Zamek i najstarsze wille na szczecińskim Pogodnie [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński