Ostatnie słowo należało do Portowców. Kort bohaterem [foto]

(mc)
Dawid Kort (z prawej) zapewnił Pogoni II wygraną w meczu z Arkonią.
Dawid Kort (z prawej) zapewnił Pogoni II wygraną w meczu z Arkonią. Andrzej Szkocki
W szczecińskich derbach w V rundzie Pucharu Polski ZZPN rezerwy Pogoni pokonały Arkonę 3:2.

Pogoń II Szczecin - Arkonia Szczecin

Pogoń II Szczecin grała na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Witkiewicza z Arkonią Szczecin. Obie ekipy zaledwie w sobotę rozgrywały swoje pojedynki w ramach czwartej rundy. Portowcy pokonali na wyjeździe 4:1 Odrzankę Radziszewo, zaś Arkonia, także na boisku rywala, nie dała szans Iskierce Śmierdnica (4:0). Rezerwy Pogoni we wczorajszym pojedynku tworzyły połączone siły kilku zespołów: rezerw, Młodej Ekstraklasy, czy juniorów starszych.

Zanim do rywalizacji stanęły Pogoń II i Arkonia, na boisku przy ul. Witkiewicza toczył się mecz pań: Olimpia grała w Pucharze Polski z Medykiem Konin. W pewnym momencie młodzi rozgrzewający się Portowcy zaczęli wspomagać szczecinianki dopingiem. Niestety, Olimpia przegrała po rzutach karnych.

Spotkanie Pogoni II (III liga) z Arkonią (IV ligą) od początku stało na niezłym poziomie. Zawodnicy obu stron grali szybką i kombinacyjną piłkę. W zespole Arkonii wyróżniali się m.in. Japończycy Taniguchi Naoya i Ban Kazuaki, którzy obsadzili prawą stronę zespołu trenera Michała Zygonia. W ataku aktywny był Sebastian Prokopowicz. Jednak to Pogoń II zdobyła pierwszego gola. Na listę strzelców wpisał się ofensywny pomocnik, 18-letni Dawid Kort. Na 2:0 podwyższył Sebastian Rudol strzałem z około 20 metrów. Arkonia przed przerwą zdobyła gola kontaktowego za sprawą Prokopowicza, a tuż po zmianie stron wyrównał Sebastian Jałoszyński. Ostatnie słowo należało do Portowców. W 90 minucie zwycięstwo zapewnił Pogoni Kort.

Arkonia Szczecin - Pogoń II Szczecin 2:3 (1:2)
Bramki: Prokopowicz (44), Jałoszyński (48) - Kort 2 (15, 90), Rudol (38).