Orlen Basket Liga: King Szczecin raz jeszcze lepszy od Śląska

Andrzej Mazurczak (z Kinga Szczecin) w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław.
Andrzej Mazurczak (z Kinga Szczecin) w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław. Maciej Kulczyński/PAP
Spotkanie mistrza z wicemistrzem Polski, w dodatku na parkiecie srebrnych medalistów powinno być hitem rundy, ale na obecnym etapie tak nie mogło być.

King po wywalczeniu mistrzostwa zapracował na to, by być uważany za mocnego kandydata do mistrzostwa wiosną przyszłego roku. Świadczą o tym przede wszystkim transfery. Śląsk inaczej. Latem zanotował więcej strat niż zysków i trudno nie odnieść wrażenia, że wrocławski klub wdrożył politykę oszczędności. To dlatego King był mocnym faworytem niedzielnego meczu i z takim zadaniem wybornie sobie poradził.

Tym razem zespoły nie zagrały w Hali Ludowej, a w drugim obiekcie Śląska – Orbicie. Od początku spotkania szczecinianie dominowali. I o ile jeszcze w I kwarcie gospodarze trzymali się blisko, to w drugiej ta różnica rosła. Śląsk momentami zmniejszał straty, ale King szybko odpowiadał.

Mecz rozstrzygnął się w końcówce III kwarcie. King z dużą swobodą powiększył przewagę do 20 oczek i w ostatniej kwarcie musiał tylko kontrolować rywalizację.

- Chcieliśmy pokazać naszą moc, naszą siłę. Robimy swoje, chcemy wygrywać i to bez względu na przeciwnika. Najważniejsza była nasza energia – podsumował Andrzej Mazurczak, rozgrywający Kinga.

Do składu mistrzów powrócił Jhonathan Dunn. Amerykanin ostatnio pauzował z powodu problemów z plecami. We Wrocławiu zagrał 24 minuty, a jego zdobycz punktowa to 8 oczek. Zdecydowanie lepiej wypadli obrońcy – Mazurczak oraz Avery Woodson.

Dla Kinga był to ostatni sprawdzian formy przed debiutem w koszykarskiej Lidze Mistrzów. We wtorek w Szczecinie mecz z Dinamo Sassari (Włochy).

Śląsk Wrocław – King Szczecin 60:83
Kwarty: 16:20, 18:24, 13:22, 13:17.
Śląsk: Miletić 8, Nizioł 7 (1x3), Kolenda 7, Kulvietis 5, Zębski 3 (1) – Parakhouski 14, Gravett 8 (2), Gołębiowski 6, Sitnik 2, Piśla, Adamczak.
King: Woodson 20 (4), Mazurczak 18 (2), Udeze 14, Meier 11 (1), Cuthbertson 7 – Dunn 8 (2), Nowakowski 3 (1), Żmudzki 2, Borowski, Samiec.