Olimpia Szczecin - KKP Bydgoszcz 2:0. Wiosna służy szczeciniankom. ZDJĘCIA

Zawodniczki Olimpii Szczecin po raz kolejny pokazały, że świetnie czują się w rundzie wiosennej obecnego sezonu piłkarskiej Ekstraligi. W sobotę pokonały na własnym boisku 2:0 KKP Bydgoszcz.

Olimpia po zwycięstwie nad KKP ma już 22 punkty w dorobku, a z tego aż 14 zdobyła w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Tymczasem do końca rozgrywek zespół trenera Adama Gołubowskiego ma dwa mecze do rozegrania.

Szczecinianki grają świetnie wiosną. Być może to zasługa tego, że nie groziła im degradacja ani miejsca blisko podium. Drużyna grała więc bez zbytniej presji i pokazała kawał dobrego futbolu. Podobnie było w sobotę z KKP. Pierwszego gola w 27. minucie wbiła strzałem głową po stałym fragmencie gry Weronika Szymaszek. To już jej piąta bramka w obecnym sezonie. W drugiej połowie na boisku po długiej przerwie pojawiła się Amelia Bińkowska. Przebojowa atakująca już po kilku minutach bramką zaznaczyła swoją obecność na boisku.

Olimpia Szczecin - KKP Bydgoszcz 2:0 (1:0)
Bramki: Szymaszek (27), Bińkowska (90).
Olimpia: Pastusiak - Kędzierska, Brzozowska, Michalczyk, Szymaszek, Radochońska, Shahbazyan (85 Bińkowska), Grosicka, Szcześniak (71 Szerszeń), Litwiniec (40 Witczak), Lipiejko (56 Bagińska).

Wyniki 20. kolejki: Górnik Łęczna - ROW Rybnik 4:1, Medyk Konin - UKS SMS Łódź 2:3, APLG Gdańsk - AZS UJ Kraków 0:0, Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław 4:1, Rolnik Biedrzychowice - GKS Katowice 2:6, Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław 4:1.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani