MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ochotnicy ćwiczą w "Błękitnej". Niebawem złożą przysięgę [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
To osoby, które chcą związać zawodową karierę z armią albo sprawdzić granice swoich możliwości. W trzech jednostkach 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej wcielono 580 osób
To osoby, które chcą związać zawodową karierę z armią albo sprawdzić granice swoich możliwości. W trzech jednostkach 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej wcielono 580 osób 12BZ
Trwa szkolenie ochotników w 12 Brygadzie Zmechanizowanej.

- To już ostatni tydzień podstawowego szkolenia elewów w 12 Brygadzie Zmechanizowanej, które kończy się przysięgą wojskową - informuje "Błękitna" brygada.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to forma służby wojskowej skierowana dla wszystkich tych, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej.

O DZSW mogą się ubiegać o nią osoby, które ukończyły 18 lat, mają polskie obywatelstwo, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia zawodowej służby wojskowej, nieposzlakowaną opinię i nie były karane za przestępstwo umyślne.

Szkolenie jest podzielone na: I etap, czyli 28 dni szkolenia podstawowego oraz II etap, czyli do 11 miesięcy szkolenia specjalistycznego połączonego z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym w jednostce wojskowej. Po ukończeniu II etapu ochotnik może zostać żołnierzem zawodowym w wybranej przez siebie jednostce wojskowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński